• 0

22 Ocak 2021, 12:46 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Sağlık İl Müdürlüğü'nden O Alçaklığa Jet Yalanlama

Sağlık İl Müdürlüğü'nden O Alçaklığa Jet Yalanlama

Sosyal medya üzerinden Alevi-Sünni çatışması çıkarılmak istenmesine yönelik provokasyonlara yeni bir örnek eklenmek istendi. Tokat İl Sağlık Müdürlüğü yaptığı açıklamayla tartışmalara son verdi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Sosyal medya üzerinden Alevi-Sünni çatışması çıkarılmak istenmesine yönelik provokasyonlar devam ediyor. Son olarak bazı internet sitelerinde yer alan asılsız bir haber üzerine, Tokat İl Sağlık Müdürlüğü yazılı bir açıklama yayımladı. 

Açıklamada, 'Sağlık Bakanlığı logolu haritada Aleviler fişlendi' başlığıyla servis edilen alçak provokasyon haberinin tamamen yalan olduğu belirtilerek, şu ifadeler yer aldı:

"Bazı internet sitelerinde yer alan 'Sağlık Bakanlığı logolu haritada Aleviler fişlendi' başlıklı haberler üzerine bu açıklamaya gerek görülmüştür. Tokat Almus Toplum Sağlığı Merkezinde görevli bir hekimin, merkezde asılı olan Almus ve köylerini gösteren haritanın fotoğrafını çektiği ve şahsi telefonundaki bu fotoğraf üzerinde değişiklikler yaptığı anlaşılmıştır. Hekim, beyanında Almus ilçesinin kültürünü ve köylerin eski isimlerini öğrenebilmek için haritada bu değişiklileri yaptığını ifade etmiştir. Haberlerde iddia edildiğinin aksine, müdürlüğümüzde ya da bağlı sağlık tesislerimizde böyle bir harita bulunmamaktadır. İlgili personel hakkında müdürlüğümüzce idari soruşturma başlatılmıştır."
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]