• 0

21 Ocak 2021, 10:26 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Tokat'taki Sosyal Hizmetlere Ait Binalar Tek Çatı Altında Toplanacak

Tokat'taki Sosyal Hizmetlere Ait Binalar Tek Çatı Altında Toplanacak

Tokat Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mahmut Özdemir yeni hizmet binası çalışmalarını yerinde inceledi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Müdür Mahmut Özdemir, kazı çalışmalarının başlamasıyla inşaat alanına giderek çalışmalarda görev yapan firma görevlilerine kolaylıklar diledi.
 
İl Müdürlüğü hizmet binasının depreme dayanıklılık testinin olumsuz çıkması nedeniyle, 2017 yılında yeni hizmet binasının yapılması için çalışmalar başlatılmıştı.
 
HİZMETLER TEK ÇATI ALTINDA TOPLANIYOR
 
İl Müdürlüğünün kullanımına tahsisli Mahmutpaşa Mahallesindeki Eski Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğü arsasına İl Müdürlüğü, Tokat Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü ve Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğü’nü içinde barındıracak modern bir binanın yapılması için gerekli çalışmalar yapılmış ve Bakanlık tarafından 2014-2020 yılı yatırım programına alınmıştı.
 
 
Yeni binanın yapım ihalesi 29.06.2017 tarihinde İl Özel İdaresi tarafından yapılmış ve yüklenici firmaya yer teslimi yapılmıştı. Ancak İnşaat temel kazısı sırasında tarihi eser kalıntısı çıkması nedeniyle çalışmalar, Sivas Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu’nun kararı ile durdurulmuştu. Kurul tarafından yapılan incelemeler sonunda arsada çıkan tarihi kalıntıların korunarak yeni binanın yapılabilmesi kararının verilmesinin ardından proje revize edilmiş ve Bakanlıktan yeni hizmet binasının ihalesinin yapılması için yetki istenmişti.
 
YENİ BİNA PROJESİ REVİZE EDİLDİ
 
Bakanlığın revize edilen yeni binanın yapılması için onay vermesiyle, İl Özel İdaresi tarafından 30.11.2020 tarihinde proje ihalesi yapılarak 28.12.2020 tarihinde de yüklenici firmaya yer teslimi yapıldı. Bu gelişmeler üzerine, yüklenici firma tarafından inşaat çalışmaları başlatılarak, firma yetkilileri ile inşaatın en kısa sürede bitirilmesi konusunda görüşmeler yapıldı.
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.062 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]