• 0

18 Ekim 2017, 13:04 - Anasayfa // İLÇE Haberi yazdır

Erbaa Bütün İlçelere Örnek

Erbaa Bütün İlçelere Örnek

"Erbaa Toprak Sanayi İstişare Toplantısı" gerçekleştirildi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Toplantıda ilk olarak söz alan Erbaa TSO Başkanı Gökalp Coşkun, toprak sanayinin sorunları ile ilgili bilgiler verildi. Sektörle ilgili ilk toplantının 2014 yılında gerçekleştirildiğini dile getiren Coşkun, “Bugüne baktığımızda önemli yol kat edildi. Sektörde rekabet edebilmek ve teknolojik yeniliklere ayak uydurabilmek için hammadde ve ulaşım çok önemli” bilgisini verdi.
 
Sektörle ilgili olarak Ekonomi Bakanlığı destekli üretimin geliştirilmesi “ÜR-GE” projesini başlattıklarını da dile getiren Coşkun, “Proje kapsamında ihtiyaç analizi oluşturuldu. Akademik çalışmalar başlatıldı. Bununla ilgili yıl sonuna kadar raporlar tamamlanacak. Sektörde bugün itibariyle yaklaşık olarak bin 300 kişi istihdam ediliyor. Toprak sanayi, Erbaa’da tekstil ve konfeksiyondan sonra en fazla istihdam sağlayan sektör” diye konuştu.
 
Sektör temsilcilerinin görüş ve önerilerine müteakiben değerlendirmelerde bulunan Vali Toraman ise, “Erbaa ilçemizde girişimci bir ruh var. Erbaalı insanların yatırım yapma kabiliyetleri çok yüksek. 2018 yılı İl Özel İdaresi yatırım programında, ulaşımla ilgili sorunlarınızın çözümü için gerekli çalışmaları başlatacağız” dedi.
 
Sektörde iyi bir dayanışma örneğini gördüğünü ve “İhtisas Organize Sanayi Bölgesi” çalışmalarını yakından takip edeceğini de ifade eden Vali Toraman, “Üniversitemiz ile görüşeceğiz. Teknoloji Transfer Ofisi ve Teknopark yetkilileri tarafından gerekli destek sizlere sağlanacak. Özellikle bölgedeki kamu inşaatlarında tuğlanın kullanılması için girişimde bulunacağız” ifadelerini kullandı.
 
Toplantı, karşılıklı görüş alış verişinin ardından sona erdi.
Demokrat Arayış Gazetesi


Etiketler : Erbaa, Toplantı, Tokat,

YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer İLÇE Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : G.O.P. Bulvarı Emniyet Müd. Karşısı Mehmet Coşkun İş Merkezi Kat: 4 Tokat (Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz: arayisgazetesi2008@hotmail.com)
Tel: 0 542 622 01 00
Faks: 0 356 201 00 20 (SADECE FAX İÇİN ARAYINIZ)
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]