• 0

18 Ocak 2021, 10:01 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

İl Milli Eğitim'den Salgınla 'Tasarruf' Yöntemiyle Etkin Mücadele

İl Milli Eğitim'den Salgınla 'Tasarruf' Yöntemiyle Etkin Mücadele

Tokat'ta kuraklıkla mücadelede su israfını önlemek ve aynı zamanda pandemi sürecinde ortak alanlardaki teması en aza indirmek amacıyla 'ayakla kontrol edlen musluk düzeneği' projesi hayata geçiriliyor.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Makine Teknolojleri Bölümü öğretmen ve öğrencileri tarafından, kuraklıkla mücadelede su israfını önlemek ve aynı zamanda pandemi sürecinde ortak alanlardaki teması en aza indrmek maksadıyla, "ayakla kontrol edlen musluk düzeneği" projesi hazırlandı.
 
Hazırlanan proje İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün desteğiyle hayata geçirildi. Proje kapsamında yapılan ayak kontrollü tasarruf musluğu düzeneği test aşamasını da geçerek, ürünün seri üretimiyle il genelindeki okullarda kullanılması planlanıyor.
 
 
PATENT BAŞVURUSU YAPILDI
 
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Tokat İl Mllli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, "Hem Kovd-19 salgınını hem de kuraklığın insanlığı ve tüm dünyayı olumsuz etklediği bir süreçten geçiyoruz. Su tasarrufu kuraklıkla en öneml mücadele yöntemidir. Salgınla mücadelede de temasın azaltılması ve temizlik yine çok öneml mücadele yöntemleridr. Öğrenclerimizin bu bilinçle bu çalışmayı gerçekleştirmiş olmaları gurur verici. Bu temassız muslukla öğrencilermizin el teması azalıyor. Böylece salgınla temas sıfıra indrilmiş oluyor, hem de gereksz su kaybı önleniyor. Ciddi manada su tasarrufu sağlamış oluyoruz. İnşallah kısa sürede bu çalışmayı seri üretime geçirerek tüm okullarımızda uygulamayı düşünüyoruz. Türkiye genelinde de uygulanabilecek br projedir. Ürünümüzle ilgili patent başvurusu için hazırlıklara başladık." dedi.
 
"MESLEK LİSELERİ MEMLEKET MESELELESİNİN ÇÖZÜM YERİ"
 
Milli Eğitim Bakanlığı'nın 2023 vizyon hedefleri içerisinde, "güçlü mesleki eğitim" olduğunu belirten Müdür Murat Küçükali, "Sayın Bakanımız Ziya Selçuk ve Bakam Yardımcımız Mahmut Özer'in çok büyük destekleriyle ilimizdeki atölyeleri güçlendirdik. Ben şunu iddia edyorum: Meslek liselerimz, memleket meselesinin çözüm merkezleridir. Ben bu çalışmayı gerçekleştiren öğrencilermize, memleketimizin yüz akı öğretmenlerimize ve okul idaremize teşekkür edyorum" ifdelerini kullandı.
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.062 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]