• 0

12 Ocak 2021, 10:07 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Kınık Belediyesi 'Güven'li Ellerde

Kınık Belediyesi 'Güven'li Ellerde

Tokat'ın Almus ilçesine bağlı Kınık Belediyesi Başkan Güven Arslan'ın göreve seçilmesiyle birlikte adeta 'kabuğunu kırdı'.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat’ın Almus ilçesine bağlı Kınık Belediyesi, Başkan Güven Arslan’ın göreve seçilmesiyle birlikte adeta “kabuğunu kırdı”.
 
Kınık’ın başarılı Belediye Başkanı Güven Arslan, göreve geldiği günden bu yana yaptığı çalışmalarla belde halkından tam not alıyor.

Başkan Arslan, geçtiğimiz günlerde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret ederek, çalışmalarını “Faaliyet Raporu” başlığı altında genel başkanlarına sundu.

Cumhuriyet, Kurtuluş, Hürriyet, Gevrek Mahallesi ve Yuva Köy Mahallesi olmak üzere 5 mahalleden oluşan Kınık Belediyesinin 2020 nüfusu 2.339 olarak belirlendi.
 
 
Belediye Başkanı Güven Arslan’ın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na sunduğu raporda yer alan çalışmalar kesiti şöyle oldu:
 
** Beldemiz Piknik Alanlarına ve Yaylalara Oturma Masaları Yapılarak Vakit Geçirecekleri Alanlar Oluşturulmuştur.
 
** Beldemizde Bir İlk Yaratarak Kendi İmkânlarımız Doğrultusunda Belediye Binamız İçerisinde 40 M2’lik Bir Odamıza "Kitapsız Büyüyen Çocuk, Susuz Büyüyen Ağaca Benzer." Diyerek Yapımına Başladığımız Kütüphanemizi Vatandaşlarımızın Hizmetine Açtık.
 
** Beldemiz ve Beldemize Bağlı Olmayan Komşu Köylerin Kış Aylarında Karla Mücadele Kapsamında Yağışların Olduğu Dönemlerdeki Kapanan Bütün Yolları Açılmış Vatandaşlarımızın Mağduriyetleri Giderilmiştir. 
 
** Mersin Büyükşehir Belediyesinden 4*4 Ford Ranger ve 2 adet motosiklet Belediyemize hibe edilmiştir.
 
** Çalışma arkadaşlarımızın soğuk hava şartlarında daha iyi imkânlarda çalışması için tüm personelimize kışlık giysiler aldık.
 
** Meclis Toplantıları Halka Acık ve Sosyal Hesaplardan Canlı Yayın Yapılarak Yapılmakta ve Şeffaf Halka Hesap Veren Bir Belediyecilik Anlayışı İle Belediye Hizmetlerimiz Devam Etmektedir.
 
** Beldemizde 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Etkinlikleri Yaparak Kınıklı Kadınlarımıza Karanfil Hediye ettik.
 
** Ülkemizde hızla yayılan Korona virüs (Covid - 19) sebebiyle vatandaşlarımızın sağlığı için Dezenfekte malzemeleri ile Belediye Başkanlığımız tarafından Almus Kaymakamlığı Hizmet Binası, Almus İlçe Jandarma Bölük Komutanlığı, Almus İlçe Emniyet Müdürlüğü, Almus İlçe Tarım Müdürlüğü, Ziraat Bankası, Almus Ziraat Odası, Belediye Hizmet Binamız, Kınık, Yuvaköy ve Gevrek Mahallelerimiz ‘deki ortak kullanım alanlarımıza Veteriner Hekimimiz tarafından dezenfekte işlemi yapılmıştır.
 
** Vatandaşlarımızın sağlığı açısından korona virüs önlemleri doğrultusunda 60 yaş üzeri olan komşularımızın Belediye personelimiz ihtiyaçlarını tedarik ederek dağıtımını gerçekleştirdi. Biz sizler için dışarıdayız, sizler evde kalın. #EvdeKalKınık
 
** Yuvaköy mahallemizin bozuk olan grup yoluna dolgu işlemi yapılmıştır.
 
** Korana virüs sebebiyle dışarıya çıkamayan vatandaşlarımız için Beldemiz Mahallelerimizdeki hanelerin tamamına kuru gıda yardımında bulunduk.
 
** Beldemizde 20 yıldır ekilmeyen tarım arazilerini üretime açıyoruz. Beldemiz Yavaşıklı mevkiinde bulunan tarıma elverişli arazileri üretim için hazır hale getirip Hayvancılığa destek amacıyla hayvan yemi üretimine başlanmıştır.
 
** Yuvaköy mahallemizin bozuk olan grup yoluna dolgu işlemi yapılmıştır.
 
** Kınık, Gevrek ve Yuvaköy mahallelerimizi TBMM'nin kuruluşunun 100.yılında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında bayraklarla donattık. Salgın nedeniyle bayramı evde kutlayan çocuklarımıza puzzle hediye ettik.
 
** Beldemiz Gevrek mahallemizde yayla yollarının yol genişletilmesi ve düzenleme işlemi yapılmıştır.
 
** Kınık Beldemizdeki Killiğin derenin yolu ve Havuza giden sondaj yolu yapıldı. Yaylaya çıkan yollarımız da yola zarar veren çeşme ayakları için gerekli çalışmalar yapılmıştır.
 
** Beldemizde Kurtuluş Mahallesinde bulunan Eski Atıl durumda olan Ortaokul Binasının Yeni Belediye hizmet binasını tarihi ve kültürel dokusuna uygun olarak yeniden projelendirdik ve Belediye binamız olarak halkımızın hizmetine açtık.
 
** Beldemizde geçmiş dönemde yapılan İçme suyu rögarların toprak seviyesinde olması nedeniyle Bakım onarım çalışmaları yapılmış ve içme suyu rögarlarımız yükseltilmiştir.
 
** Beldemizde büyük bir eksiklik olan ve Belediyemize İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından beldemize hibe edilen cenaze nakil aracımız cenaze hizmetlerinde kullanılması amacı ile halkımızın hizmetine sunulmuştur.
 
** Kınık Merkezde yapılması için başvuru yaptığımız gölet için DSİ'den gelen mühendislerimizle incelemede bulunduk.
 
** Gevrek mahallemizde yıllardır yapılmayan Belde halkının arazilere geçiş noktası olarak kullanılan Göğ Elmanın yoluna dolgu çalışması yapılmıştır.
 
** Beldemiz Gevrek Mahallesi Şendere Sokak’ta Şehircilik Anlayışına Uymayan Sokak Parke Taşı (Kilitli Taş) Döşemesi Yapılmıştır.
 
** Kınık ve Yuvaköy mahallelerimizde Sokak ve caddelerimizi sürekli aralıklı günlerde yıkanarak temizliğini gerçekleştirdik.  Pandemi döneminde Covid-19 ile mücadele etmeye devam ediyoruz.
 
** Gevrek mahallemizde eksiklik olan Belediye Ekmek Pişirme Fırınımızın Belediye Başkanlığımız tarafından yapılarak halkımızın hizmetine açılmıştır.
 
** Eğitimde fırsat eşitliği yaratmak için Pandemi döneminde başlatmış olduğumuz tarımsal faaliyetlerimizi hasadımızı gerçekleştirerek sonlandırdık. Proje kapsamında Yulaf ve Bezelye ekimi gerçekleştirdik. Belde halkımıza satarak elde edilen gelirle eğitimini sürdüren öğrencilerimize burs imkânı yaratacağız. Projemiz Fox TV de sabah haberlerinde yer almıştır.
 
** Kınık Yaylamızda 2 adet çeşmemizi ve Beşoluk’ta bulunan çeşmelerimizi yenilenmiştir. Ayrıca tüm çeşmelerimizin bakımlarını yapılmıştır.
 
** Beldemiz Gevrek Mahallemizde, Aşağı Gevrek mevkii ve Yukarı Gevrek mevkiinde bulunan mezarlıklarımızın Telleme düzenleme çalışması yapılmıştır.
 
** Öküşmen - Sendere mevkiinde Belediye Başkanlığımız tarafından yapılan ekmek pişirme fırın için çalışmalarımız başlamıştır.
 
** Daha iyi bir Kınık için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Beldemiz Merkezinde bulunan sondaj borularının tamamının değişimini gerçekleştirdik. İnsan sağlığına zarar veren asbestli demir boruların yerine insan sağlığına zarar vermeyen borularla değiştirdik.
 
** Beldemiz Yuvaköy Mahallesinde Mahallemizin için kısmında kalan Grup Yoluna asfaltlama çalışması yapılmıştır.
 
** Beldemiz Cumhuriyet Mahallesinde Çağlayan Dere mevkiine taş duvar örme çalışmaları ve yol genişletme çalışmaları başlamıştır.
 
** Belediyemizde 2 adet 1997 Model BMC marka ve 2019 Model Ford Marka çöp kamyonu bulunmaktadır. 1997 model çöp kamyonu pompa hidrolikleri ekonomik ömrünü yitirmiş ve sürekli arıza yaptığından kullanılmamaktadır. Belediyemiz 5 mahalleden oluşmakta olup, Gevrek Mahallemizin Belediye Hizmet Binamıza uzaklığı 19 km, Yuvaköy Mahallemize ise uzaklığı 18 km’dir. İş Makinelerimizin Beldemiz Mahallerinde oluşan arza esnasında bölgeye ulaşması zaman almakta, aşırı yakıt harcamakta ve mesafe uzaklığından dolayı yıpranmaktadır. Bu sebeplerden dolayı atıl durumda olan 1997 model BMC marka çöp kamyonun Çekici ve Taşıyıcıya dönüştürülmüştür.
 
** Kınık Eski Belediye Binamızı yenileyerek Kültür ve Cemevi olarak halkımızın hizmetine sunulmuştur.
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]