• 0

12 Ocak 2021, 09:48 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

TSO Başkanı Çelik'ten Esnafa 'Yapılandırma' Çağrısı

TSO Başkanı Çelik'ten Esnafa 'Yapılandırma' Çağrısı

Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Dr. Ali Çelik, devlete olan borçların yeniden yapılandırılmasına ilişkin düzenlemenin son başvuru ve ilk taksit ödeme sürelerinin bir ay uzatıldığını hatırlattı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat Defterdarı Musa Avcu ve Gelir Müdürü Ömer Yılmaz, Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali Çelik'i ziyaret etti. Defterdar Avcu ziyaretinde TSO Başkanı Dr. Ali Çelik ile vergi yapılandırmasında Tokat'ın durumu hakkında istişarelerde bulundu.
 
Vergi yapılandırmasının önemli bir fırsat olduğuna işaret eden TSO Başkanı Dr. Ali Çelik, “İş insanlarımızı bu fırsatı kaçırmamak adına duyarlı olmaya davet ediyoruz” dedi. Başkan Çelik, yapılandırma için halen istenilen seviyede müracaat olmamasına vurgu yaparak TSO üyelerinin yapılandırma fırsatını kaçırmamalarını istedi.
 
 
“Yapılandırmada süre, Ocak ayı sonuna kadar uzatıldı”
 
Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Dr. Ali Çelik devlete olan borçların yeniden yapılandırılmasına ilişkin düzenlemenin son başvuru ve ilk taksit ödeme sürelerinin bir ay uzatıldığını da hatırlatarak, “Söz konusu Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Karara göre, yeniden yapılandırma için son başvuru tarihi 31 Aralık 2020'den, 31 Ocak 2021'e uzatıldı. İş insanlarımızın bu büyük fırsatı mutlaka değerlendirmelerini bekliyoruz” dedi.
 
Tokat Defterdarı Musa Avcu ise yapılandırmanın vatandaşa büyük avantajlar sağladığını ifade ederek, borcu olan herkesin yapılandırma için başvurması gerektiğini söyledi. Defterdar Avcu, ilgili personelin hem telefonla, hem de yüz yüze bütün vatandaşları bilgilendirmek için gerekli donanıma sahip olduğunu sözlerine ekledi.
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]