• 0

11 Ocak 2021, 09:05 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

'Hepimiz Devletimizin ve Milletimizin İşini Yapıyoruz'

'Hepimiz Devletimizin ve Milletimizin İşini Yapıyoruz'

Vali Dr. Ozan Balcı, İdareciler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Vali Dr. Ozan Balcı, mesajında şunları kaydetti:

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

"10 Ocak 1971' de Mülki İdare Amirleri sınıfının ihdası ile yapılan ilk mesleki toplantı başlangıç kabul edilmek suretiyle, Türk İdareciler Derneği tarafından 1978 yılında Genel Kurulunda alınan karar gereğince; 10 Ocak tarihi, "İdareciler Günü" olarak kabul edilmiştir.
 
Mülki İdare Amirliği; merkez ve taşrada vatandaşların her türlü sorunlarını, taleplerini ve ihtiyaçlarını tespit edip analiz eden, çözüm üreten, ekonomik, sosyal ve kültürel çalışmalar yapan, halkın mutluluğu ve refahı uğruna gecesini gündüzüne katan,  spordan sağlığa, eğitimden kültüre, turizmden asayişe, sanayiden sosyal hizmetlere kadar pek çok alanı ilgilendiren, mesai kavramı olmayan, gelişen olaylara ve ihtiyaca göre yoğun çalışmayı gerektiren çok önemli bir görevdir.
 
Mülki idare amirleri, görev yaptıkları yerlerde bir omuzlarında devletin ağırlığını taşırken, diğer omuzlarında vatandaşın sorumluluğunu ve vatandaşın huzurla sürdürebilecekleri hayatın yükünü taşırlar. Üstlendikleri bu görevi layıkıyla yerine getirmedeki başarıları, o beldedeki vatandaşlarımızın her zaman mülki idare amirlerimizin kapısını çekinmeden çalabilmelerine bağlıdır. Mülki İdare Amiri için en büyük mutluluk kaynağı vatandaşın bir güzel sözü, hayır duası ve iyi bir intiba bırakabilmesidir.
 
Hepimiz devletimizin ve milletimizin işini yapıyoruz. Milletimizin işlerini kolaylaştırmak için yılmadan, yorulmadan, aşkla, şevkle, sevgiyle, merhametle ve adaletle çalışacağız.
 
Mensubu olmaktan büyük şeref duyduğum bu görevi fedakârca, sabırla yürüten idarecilerimizin 10 Ocak İdareciler Günü'nü en kalbi duygularımla kutluyorum. Görevini onur ve şerefle tamamlayarak emekliye ayrılan idarecilerimize sağlık ve afiyetler dilerken, ebediyete intikal etmiş idarecilerimizi hayırla yad ediyorum. Tüm idarecilerimize üstün başarı ve kolaylıklar diliyorum."
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]