• 0

07 Ocak 2021, 08:54 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Şaban Ceylan'dan Vali Ozan Balcı'ya Ziyaret

Şaban Ceylan'dan Vali Ozan Balcı'ya Ziyaret

Tokat Eğitim Bir-Sen 1 Nolu Şube Başkanı Şaban Ceylan, 'Sayın Valimiz Dr. Ozan Balcı'yı ziyaret edereki ilimizdeki eğitim gündemi üzerine paylaşımlarda bulunduk.' dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat Eğitim Bir-Sen 1 Nolu Şube Başkanı Şaban Ceylan, Tokat Valisi Ozan Balcı'yı ziyaret ederek bir süre görüştü. Ziyaretle ilgili açıklamalarda bulunan Ceylan, şunları kaydetti:


"Spor-Tokat çalışmalarıyla Milli olimpiyat komitesi tarafından Valimize verilen Türkiye Fair Play Şeref Diploması ödülünden dolayı kendilerini tebrik ettik. ‘Ödülü birlikte çalıştığımız arkadaşlarımız ve Tokat adına aldık’ diye düşünerek alınan ödülü bu şekilde tanıtmasından dolayı ayrıca memnuniyetimizi ifade ettik.

Şehrimizde yürüttüğümüz 2000 lise öğrencisinin gönüllü olarak katıldığı, 200 danışman öğretmenin bilge sıfatıyla öncülük yaptığı Bir Bilenle Bilge Nesil projemizi pandemiye rağmen sonuçlandırdığımızı, Öğretmen öğrenci tüm katılımcılara Tokat Belediye Başkanımızın hazırladığı hediyelerin bizzat teslim edildiğini ifade ettik, Sayın Valimize verdiği destek için teşekkür ettik.

Okullarımızda yapılacak inşaatların durumu; ilimiz okullarının 76 tanesinin yeniden yapılması, 72 tanesinin de güçlendirilmesi süreçleri tam istediğimiz gibi olduğunu ifade eden Sayın Valimizin konuyu ısrarlı bir şekilde takip ettiğini çok kısa bir sürede bitirileceğini ifade etmiştir.
 

Sayın Valimiz Tokat’a üstün donanım ve yapısal boyutu ile TUBİTAK destekli Tokat Belediyesi ile ortaklaşa Bilim Merkezinin inşa edilmesi, Meslek Liselerimize yapılan destekler, yeni açılacak  matbaa bölümü ve donanımı için alınan destek, il Halk Eğitim Merkezinin yeniden yapılması ve ekinde kültür merkezi olarak planladıklarını ifade etti.

Kitap Tokat, Spor Tokat ve Etüd Tokat projelerine yeni dönem için görüşlerimizi ifade ettik.
İlimiz siyasi ve bürokrasi öncülerinin senkronize çalışmalarının sağlanmasının öneminden bahisle, MEB Bakan yardımcımız Mahmut Özer ve Milletvekillerimizin desteklerini ifade ederek aynı kararlılıkla yapılacak işlerin heyecanını yaşadığını ifade etti.

İlgili Bakanlıkların, ilimiz bürokrasisinin eğitim yöneticilerinin ve her eğitim çalışanının açık desteği ile gerçekleşen başarılı sonuçlar var. Sayın Valimize Eğitim çalışanlarımızın ödüllendirmesi süreçlerinde ki hassasiyetlerinden dolayı teşekkür ettik.

Uzaktan eğitimin verimliliği, öğretmenlerimizin fedakarca yaptığı camdan ama candan uzaktan eğitimler, öğrencinin evine kadar ders ödev içeriklerinin teslim edildiğini ifade ettik.

Eğitimin diğer boyutları hakkında gördüğümüz eksiklikleri paylaşarak Yüksek Öğretim ve Eğitime Bakış 2020: İzleme ve Değerlendirme Raporumuz hakkında bilgi vererek raporlarımızı takdim ettik.
 
Sayın Valimiz 'Eğitim camiasının her zaman yanında olduğunu, öğretmenlerimize çalışmaktan büyük onur duyduğunu ve her zaman hizmetlerinde olacağını' ifade ederek 'onlar olmayınca şehrin havası değişiyor, şehir sanki yetim kalıyor, beti benzi soluyor bu nedenle en kısa zamanda öğrencilerimizin öğretmenleriyle okullarında buluştuğu zamanlara ulaşma duasını yapıyorum' dedi. Valimiz, Yusuf Has Hacib in Kutadgu Bilik kitabı hediyesi ve ilgisi için teşekkür ettik."
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.055 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]