• 0

31 Aralık 2020, 10:26 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Belediye Tokat'ta Hanımelleri Üretim Atölyesi Kuruyor

Belediye Tokat'ta Hanımelleri Üretim Atölyesi Kuruyor

Tokat Belediyesi tarafından kadınların işgücüne katılımını sağlamak, kalifiye insan işgücü yetiştirilmesi amacıyla Hanımelleri Üretim Atölyesi hayata geçiriliyor.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 
 
Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu'nun projeleri arasında yer alan Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezlerinin bir üst kademesi olan Hanımelleri Üretim Atölyesi kurulacak. Tokat'ta yaşayan girişimci el becerisi olan kadınların istihdama katılımını sağlamak, ev ekonomilerine katkıda bulunmalarını gerçekleştirmek amacıyla Bedestenlioğlu Mahallesi'nde bulunan eski İŞKUR binasında kurulacak olan Hanımelleri Üretim Atölyesi alanında incelemelerde bulunan Başkan Eroğlu, e-ticaret satış ağının da kurulacağı müjdesini verdi.
 
 
Teknik ekibiyle birlikte binada inceleme yapan Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, "8 Mart 2015 tarihinde Tokat'ta ilk Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezimizin açılışını yapmıştık. 6 yılda şehrimize dört yeni Hanımeli Merkezi ile iki adet Mahalle Konağı kazandırdık. Bugün ise geldiğimiz noktada artık hanımlarımızın aile bütçesine katkıda bulunmalarını sağlamak, kadınlarımızın işgücüne katılımını artırmak amacıyla yeni bir projemizin yapımına başlıyoruz. Hanımelleri Üretim Atölyelerimiz, gerek makine, teçhizat ve gerekse tecrübe deneyim olarak Hanımeli Merkezlerimizin bir üst aşamasıdır. Atölyemizde el emeği göz nuru ürünler kategorize edilerek, planlanması yapılarak üretilmesi sağlanacaktır. Amacımız kadınlarımızı üretime olan katkılarını daha üst seviyelere çıkartmaktır. Projemizi hayata geçirmek için hem OSB bölgesine hem de şehir merkezine yakınlığı açısından Bedestenlioğlu Mahallemizdeki eski İŞKUR binasını uygun gördük. Gerekli resmi işlemlerimizi tamamladık. Ekiplerimiz binamızda tadilat çalışmalarına başlayacaklar. Ve inşallah Tokat'a, Tokatlı hanım kardeşlerimize güzel bir tesisi daha kazandırmış olacağız. Şehrimize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.




Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]