• 0

25 Aralık 2020, 11:40 - Anasayfa // İLÇE Haberi yazdır

Zile Belediyesi'nde Güzel İşler Yapılıyor

Zile Belediyesi'nde Güzel İşler Yapılıyor

Zile Belediye Başkanı Şükrü Sargın ile birlikte birçok yeniliği yaşayan Zile'de, önemli ve güzel işler yapılmaya devam ediyor.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Zile Belediye Başkanı Şükrü Sargın ile birlikte birçok yeniliği yaşayan Zile’de, önemli ve güzel işler yapılmaya devam ediyor. Vizyoner çalışmalarıyla gündemde olan Başkan Sargın, belediyenin borçlanmadan, kendi öz kaynaklarıyla çalışmalar yapmasına öncelik veriyor. Bakanlık onaylı “Su Sayaçları Ölçüm ve Ayar Kalibrasyon İstasyonu”nu Zile’ye kurarak bölgede bir ilki başaran Zile Belediyesi, çalışanlarına da promosyon desteği sağladı.

Bölgedeki Bakanlık Onaylı Tek  ‘Su Sayaçları Ölçüm ve Ayar Kalibrasyon İstasyonu’ Zile’de

Zile Belediyesi Su Tahakkuk ve Tahsilat Şefliği İdaresi tarafından bölgede tek bakanlık onaylı ‘Su Sayaçları Ölçüm ve Ayar Kalibrasyon İstasyonu’ kurulumu ile 8 ayda 500 sayaç tamir edilirken, 227 bin lira tasarruf sağlanmış oldu.
 
Zile Belediyesi tarafından kurulan Su Sayaçları Ölçüm ve Ayar Kalibrasyon İstasyonu sayesinde Zile’de bulunan su sayaçlarının test, bakım ve onarım işlemlerini burada yapıldı. Yeni açılan istasyonda abonelerin yüksek tüketim itirazları, sayaç arıza bildirimleri hızlı bir şekilde test edilerek çözüme kavuşturularak abonelerin mağduriyeti de kısa sürede giderildi.
 
 
Belediye ve vatandaşa mali yük olan sorunların üzerine gitmeye devam ettiklerini belirten Zile Belediye Başkanı Şükrü Sargın, konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti:
 
“Araştırmalarımız sonucunda Türkiye’de Baylan sayaçlarının Manisa Büyükşehir Belediyesi’nde tamirinin mümkün olduğunu öğrendik. Amacımız vatandaşımızı ve belediyemizi mali giderden kurtarmak için yeni sayaç takmadan mevcut sayaçların tamirinin yapılmasıydı. Arızalanan, soğuk hava şartlarında donanarak patlayan sayaçların tamiri için istasyonumuzun kurulumunu yaptık. Personelimizde gerekli eğitimleri tamamladıktan sonra hizmete başladık. 8 ay gibi kısa bir sürede 500 sayaç tamiri yapılırken bu işlemlerden 227 bin lira kar sağlanmış oldu. Bu bedel vatandaşımıza ve belediyemize artık yansımamış oluyor. Ciddi bir tasarruf sağlamaya başladık.”
 
Zile Belediyesi Personeline Promosyon Müjdesi
 
Vakıflar Bankası ile yapılan sözleşme kapsamında Zile Belediyesi'nin tüm personeline 3500 TL promosyon verilecek.
 
Promosyonların çalışanların hesaplarına ilgili banka tarafından en kısa sürede yatırılacağını belirten Zile Belediye Başkanı Şükrü Sargın, “Belediye çalışanlarımız için bu zamana kadar en yüksek promosyon miktarında anlaşma sağladık.” dedi.
 
Başkan Sargın, pandemi döneminde belediye çalışanlarına ekonomik katkı sağladıkları için Vakıf Bankası’na teşekkür etti.
 
Asfalt Çalışmaları Aralıksız Devam Ediyor
 
Öte yandan Zile Belediyesi bir yandan borçlarını azaltmaya devam ederken, bir yandan da asli görevlerini planlanan takvime göre gerçekleştirmeye devam ediyor. Bu kapsamda Zile Belediye Başkanı Şükrü Sargın, Minare-i Sağır Mahallesi’nde bulunan sokaklar üzerinde programa alınan ve yapımı hızla devam eden, sıcak asfalt serim çalışmalarını yerinde inceledi.
 
Yıllardır toz toprak içinde sıkıntı çeken mahalle halkını bu dertten kurtardıklarını belirten Başkan Sargın, “Çalışmalarımızı kısa süre içerisinde tamamlayarak yenilenen yolu, vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız." dedi.




Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer İLÇE Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]