• 0

13 Ekim 2017, 08:54 - Anasayfa // ULUSAL Haberi yazdır

'Ecevit Gibi Olun, İncirlik Üssü'nü Kapatın'

'Ecevit Gibi Olun, İncirlik Üssü'nü Kapatın'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Amerikan Başkanı Bill Clinton döneminde Başbakan Bülent Ecevit ile yaptığı görüşmesi ile ilgili olarak, "Artık el pençe divan duran o eski Türkiye yok" sözlerine tepkiler devam ediyor.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Amerikan Başkanı Bill Clinton döneminde Başbakan Bülent Ecevit'le yaptığı görüşmesi ile ilgili olarak, "Artık el pençe divan duran o eski Türkiye yok" sözlerine tepkiler devam ediyor.

 

Konu ile ilgili olarak bir açıklama da DSP Tokat İl Başkanı Gazeteci-yazar Hüseyin Alpay’dan geldi. Yayımladığı yazılı açıklamada Bülent Ecevit’in Amerikan Başkanı Bush ile olan görüşmesinde çekilen fotoğrafa da yer veren Alpay, “Amerikan emperyalizmine karşı olmak ‘Ey Amerika!’ diye nafile bağırarak değil, ‘Ecevit gibi olmakla’ mümkündür.” dedi.

 

Alpay açıklamasında şunları kaydetti:

 

"Mustafa Bülent Ecevit’in ailesinden ve atasından aldığı terbiye gereği kim olursa olsun karşısındaki insana olan saygılı duruşunu, 'ABD başkanı karşısında el pençe duruyordu' şeklinde değerlendirmek, en başta bu toplumun aile ve terbiye yapısına hakarettir.

 

Öte yandan, Çekiç gücü bu topraklara sokmamak pahasına partisini küresel güçlere yem eden o Ecevit’in, Amerika’nın yasağına rağmen Türk köylüsünün haşhaş üretmesine 'Benim köylümün ne ekip biçeceğine ABD değil, köylülerimiz karar verir' diyerek meydan okumasının adıdır kahramanlık ve milliyetçilik.

 

Ya da, Kıbrıs’a Amerika’ya rağmen çıkartma yapmaktır devlet adamı olmak. Kuru sıkı atarak değil, Anadolu tabiriyle “dran dran” konuşarak icraat yapan liderdi Ecevit. O yüzden Mustafa Bülent Ecevit derken, bir adım geride durmalı. Hakaret etmemeli, onun yurtseverliğini tartışmaya açmamalı kimse.

 

Emperyalizmin bu topraklardaki son kurbanı DSP ve lideri Ecevit’in şanlı mazisi, bugün Amerika’ya karşı olan herkes için 'ibretlik' vesikadır. Amerikan emperyalizmine karşı olmak 'Ey Amerika!' diye nafile bağırarak değil, 'Ecevit gibi olmakla' mümkündür.

 

'Ecevit gibi olmanın' ilk adımını da, İncirlik Üssü’nü kapatarak atabilirsiniz!"
Demokrat Arayış Gazetesi


Etiketler : DSP, HüseyinAlpay, Ecevit,

YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ULUSAL Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Faks: 0 356 201 00 20 (SADECE FAX İÇİN ARAYINIZ)
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]