• 0

29 Haziran 2017, 15:37 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

'Gelin Ahbap Olalım'

'Gelin Ahbap Olalım'

Tokat AHBAP ekibi yardıma muhtaç ailelere bayram öncesinde destek oluyor...

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Rock Müziğinin sevilen sesi Haluk Levent’in sosyal medya üzerinden başlatmış olduğu ve tamamen gönüllülük esası ile çalışmalar yapan Tokat AHBAP ekibi yardıma muhtaç aileleri tespit ederek destek olmaya gayret gösteriyor.
 
Tokat Anadolu Halk ve Barış Platformu (AHBAP) sorumlusu Alper Keskintaş yapmış olduğu açıklamada şöyle dedi:
 
"Haluk Levent’in sosyal medya aracılığı ile duyurmuş olduğu yaşadığımız şehirdeki gerçekten yardıma muhtaç ailelerin tespiti ve yardımların tamamen gönüllülük esası baz alınarak yapılması ile ilgili destek beklediğini okuyunca çok heyecanlandım ve Tokat’ta bu işi üstlenmek için öncülük etmeye karar verdim. Birçok arkadaşımızla irtibata geçerek imkânlarımız doğrultusunda ve birkaç mahalle muhtarımızla görüşerek aileleri tespit ettik. Bayram öncesi ailelere ufakta olsa yardım etmeye çalıştık.  Yıl içinde çok farklı projeler yaparak yine yardımcı olmaya çalışacağız. Bir ailemizin kira ücretini ödeyemediğini ve ev sahibi tarafından evden çıkarılacağını da öğrendiğimizde ekibimizdeki bir arkadaşımızın yardımları ile o ailemize yeni bir ev kiralanacak ve yakını tarafından 1 yıllık kirası da karşılanacak. Tokat AHBAP olarak bünyemizde öğrenci arkadaşlarımız çoğunlukta ancak, diş hekimi, hemşire, öğretmen gibi meslek gruplarından arkadaşlarımızın da yardımlarıyla ve tamamen gönüllülük esasıyla biz çalışmalarımıza hız vereceğiz. Bizlere destek olmak isteyen herkese bizimle beraber çalışmalar yapacak olan arkadaşlarımıza kapımız her zaman açıktır."
 
Tokat AHBAP ekibinin yardımda bulunduğu aileler bu durumdan son derece mutlu olduklarını belirterek, günümüzde gerçekten böyle gençlerin olması ve yaralarının sarılması konusunda destek olunduğundan son derece memnun olduklarını söylediler.
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]