• 0

21 Kasım 2020, 09:27 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Tokat Belediyesi Kira Ücretlerinde Yüzde 50 İndirim Yaptı

Tokat Belediyesi Kira Ücretlerinde Yüzde 50 İndirim Yaptı

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, belediye meclis toplantısında esnaflarla ilgili alınan kararları esnaf odaları temsilcileri ile yaptığı toplantıda açıkladı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu başkanlığında dün yapılan Belediye Meclis toplantısında kentte faal olarak hizmet veren esnaflarla ilgili kararlar alındı. Alınan kararları esnaflara duyurmak için Belediye Sosyal tesislerinde esnaf odalarının temsilcilerinin katılımı ile toplantı yapıldı.
 
Ülke genelinde alınan covid-19 tedbirleri kapsamında Tokat Belediyesi olarak esnafın yanında olduğunu belirten Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, “Meclis üyelerimizle aldığımız kararları 5-6 aylık zaman dilimi için aldık, süreç devam ederse ikinci bir karar alabiliriz” dedi.
 
 
Belediye olarak ne katkılar sağlanabilir noktasında bu zamana kadar birçok görüşmeler yaptıklarını ve meclis toplantısında tüm meclis üyeleriyle oy birliği sağlayarak bazı destekler sağladıklarını söyleyen Eroğlu şunları söyledi:

"Özel halk otobüsçülerimizin aylık vermiş olduğu kiralar var, Çekenli İş Merkezinde faaliyet gösteren kooperatiflerimizin bize ödediği kiralar var. Yine terminalimizdeki seyahat acentaları ve esnafımızın bizlere ödediği kiralar var. Yine her sefer başına alınan çıkış ücretleri var. Çekenli İş Merkezimizdeki kooperatiflerimizden alınan çıkış ücretlerimiz var. Biz 2 başlıkta hem kiralarda hem de çıkış ücretlerinde fayda sağlayacak bir çalışma yaptık. Üniversiteye taşıma yapan 11 nolu kooperatifimiz 1.1.2021 yani ocak ayından başlamak üzere 6 aylık süre boyunca 1.7.2021 tarihine kadar kira ücretlerinde yüzde 50 indirim yaptık. Aynı şekilde 3 nolu kooperatifimiz de ise 1.1.2021-1.5.2021 tarihine kadar 4 aylık zaman diliminde kiralarında yüzde 50 indirim yaptık. Terminal kiralarımızı da 1 Ocak 2021-1 Haziran 2021 tarihine kadar yüzde 50 indirimli bir şekilde almış olacağız. Bunun yanında çıkış ücretlerimizde de yüzde 50 indirim sağlayacağız. Çekenli İş Merkezimizdeki minibüslerimizden 1 Ocak 2021-1 Mayıs 2021 tarihleri arasında hem kiralar yüzde 50 indirimli hem çıkış ücretlerinde yüzde 50 indirim yapacağız. Tüm bunlar öngörülerinize göre belediye olarak yaklaşık 1 milyon lirayı aşkın bir paradan fedakarlık etmiş olacak. Onu da siz değerli esnaf, kooperatif ve üyelerimize katkı olarak sağlamış olacağız.
 
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]