• 0

14 Kasım 2020, 07:48 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Vali Balcı: 'Üretim Artacak, Çiftçimiz Daha Çok Zenginleşecek'

Vali Balcı: 'Üretim Artacak, Çiftçimiz Daha Çok Zenginleşecek'

Vali Dr. Ozan Balcı, DSİ 7. Bölge Müdürü Ahmet Ersin Gökçe beraberinde Turhal, Niksar ve Erbaa'da devam eden DSİ yatırımlarını inceleyerek bilgi aldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Turhal Barajı 40 Bin Dekar Alanı Sulayacak

Ziyaretlerine Turhal Barajı İkmal İnşaat alanı ile başlayan Vali Dr. Ozan Balcı, 350 milyon yatırımla 66 milyon m3 su kapasitesi bulunan barajın, Turhal ve Kazova’da 40 bin dekar alanı sulayacağını söyledi.
 
Güzelce Barajı İnceleme

Turhal’ın içme suyu, taşkın koruma, sulama ve ihtiyaç halinde enerjisini karşılayacak barajın 2023’te tamamlanmasının hedeflendiğini belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “DSİ ülkemizin değerli bir kuruluşu, güzel işler yapıyor. Tokat’ta da önemli yatırımları var. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.
 
Tokat merkeze bağlı Güzelce Köyünde Güzelce Barajını ziyaret ederek, incelemelerde bulunan Vali Dr. Ozan Balcı, "120 milyonluk yatırımla yapılan Güzelce Barajımız Akın Göletine de su verecek. 36 milyon m3 su tutma kapasiteli barajımız, Akın Göletiyle birlikte Çamlıbel Ovasında toplamda 60 bin dekar alanı sulayacak. Devletimiz, tarımın, üretimin, çiftçinin her zaman yanında." şeklinde konuştu.
 
Vali Dr. Ozan Balcı, Güzelce Köyünde vatandaşlarımızla bir araya gelerek, bir süre sohbet etti. Vatandaşların istek ve taleplerini dinleyen Vali Dr. Ozan Balcı, “Devletimizin imkanlarını kullanarak sizlerin yaşamlarınızı kolaylaştırmak için hep birlikte çalışıyoruz.” ifadelerine yer verdi.
 
 
DSİ Tokat'ta Güzel İşler Yapıyor

Kazasız belasız başarılı bir sezonu tamamlayan DSİ Tokat Şube Müdürlüğü işçileri, Vali Dr. Ozan Balcı ve DSİ 7. Bölge Müdürü Ahmet Ersin Gökçe’nin katılımı ile dua eşliğinde kurban keserek, aşevine bağışladılar. Vali Dr. Ozan Balcı, “DSİ Müdürlüğümüz, barajlar, göletler, sulama kanalları, arazi toplulaştırma, taşkın koruma gibi Tokat’ta güzel işler yaptı. Teşekkür ediyoruz. Allah kesilen kurbanı kabul etsin. Kaza bela vermesin.” diye konuştu.
 
Vali Dr. Ozan Balcı, Niksar Kaymakamı İlhami Doğan, DSİ 7.Bölge Müdürü Ahmet Ersin Gökçe, İl Genel Meclis Başkanı Erol Duyum ve İl Genel Meclis Üyeriyle Niksar Kelkit Çayı kum ocaklarında incelemelerde bulundu.
 
Gökçeli Barajı 2 Bin 500 Dekar Alanı Sulayacak

Daha sonra yüzde 99’u tamamlanan Niksar Gökçeli Barajında devam eden çalışmaları yerinde görerek bilgi alan Vali Dr. Ozan Balcı, 30 milyon yatırım bedeli ile 1,5 milyon m3 depolamaya sahip Gökçeli Barajının 2 bin 500 dekar alanı sulayacağını belirterek, Gökçeli beldesindeki hemşehrilerimize yatırımın hayırlı uğurlu olmasını diledi.
 
Vali Dr. Ozan Balcı, Niksar’ın Gökçeli Beldesinde Tarım Tokat kapsamında 1000 dönüm bağ kurulacağını belirterek, “Çiftçimizin, üreticimizin tam destekçisiyiz. Üretimin artması, çiftçimizin zenginleşmesi için hep birlikte çalışıyoruz. Projede emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.
 
 
Erbaa Tepekışla Sağ Sahil Sulama Sahası İnceleme

Vali Dr. Ozan Balcı, Valilik tarafından hukuki problemi çözülen Erbaa Tepekışla Sağ Sahil sulama kanalı pompası ve sulama sahasında incelemelerde bulunarak şunları kaydetti:

"DSİ tarafından 20 milyonluk yatırım yapılacak. Kelkit Irmağından pompaj ile su alınacak ve 25 bin dönüm alan sulanacak. Çiftçimize hayırlı olsun. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. DSİ ve İl Özel İdaresi yatırımları baraj ve göletlerin tamamlanması ile sulanabilir alan 500 bin dönümden 1 milyon dönüme çıkacak. Tokat’ın verimli topraklarında üretim artacak. Çiftçimiz daha çok zenginleşecek."
 
Ziyaretlere İl Genel Meclis Başkanı Erol Duyum ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Gökçe katıldı.
 
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]