• 0

12 Kasım 2020, 08:12 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

'Tokat, Merası, Yaylası, Ovası ve Ormanıyla Ekonomiye Katkı Sunuyor'

'Tokat, Merası, Yaylası, Ovası ve Ormanıyla Ekonomiye Katkı Sunuyor'

Vali Dr. Ozan Balcı Niksar ilçesini ziyaret ederek, bir dizi incelemelerde bulundu. Vali Balcı, "Tokat dağıyla merasıyla, yaylasıyla ovasıyla üretime, ormanıyla ekonomiye katkı sağlıyor" diye konuştu.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

İl Özel İdaresi yatırımları kapsamında Gültepe, Karakaş, Edilli grup yolunda yol genişletme çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Dr. Ozan Balcı, çalışmalara ilişkin bilgi aldı. Vali Dr. Ozan Balcı, yol genişletme çalışmasında görevli işçilerle bir süre sohbet ederek, kazasız belasız çalışmalar diledi.

Vali Dr. Ozan Balcı, “Kırsal kesimde yaşayan vatandaşlarımızın huzuru, refahı, hayatını ve yaşamını kolaylaştırmak için uyum içerisinde sıkı bir şekilde hep birlikte çalışıyoruz.
 
 
Emeği ve desteği için İl Genel Meclisi Başkanımıza, İl Genel Meclisi Üyelerimize, İl Özel İdaresi Genel Sekreterimize, yardımcılarına, birim müdürlerimize, memurlarımıza, mühendislerimize, işçilerimize kısacası Tokat’ımızın imarı, ihyası, halkımızın refahı ve esenliği için canla başla, yılmadan yorulmadan, aşkla şevkle çalışan herkese teşekkür ediyorum." dedi.
 
Vali Dr. Ozan Balcı, incelemeleri sırasında Niksar’a bağlı Edilli mevki ormanlarından kırım sonrası üretilen odunları yükleyen işçilerle de bir süre sohbet ederek işçilere kolaylıklar diledi.
 
Yenilenebilir doğal kaynak olan ormanların sürdürülebilirliğinin sağlanması için zaman içinde bakım, rehabilitasyon, gençleştirme ve yenileme çalışmalarının yapıldığını belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Tokat dağıyla merasıyla, yaylasıyla ovasıyla üretime, ormanıyla ekonomiye katkı sağlıyor.” dedi.
 
 
Edilli Köyü Ziyareti ve Cami İncelemesi

Ziyaretleri kapsamında Edilli Köyü Camisini ziyaret edip incelemelerde bulunan Vali Dr. Ozan Balcı, 1948 yılında ahşap mimari usulü ile yapılan caminin doğallığını koruyarak bugüne kadar gelmesinin memnuniyet verici olduğunu söyleyerek, cami imamına kitap hediye etti.
 
Edilli Köyü ziyaretinde karşılaştığı vatandaşlara hal hatır sorarak, bir süre sohbet eden Vali Dr. Ozan Balcı, istek ve taleplerini dinlediği köy sakinlerine sağlık ve afiyet diledi.
 
Gerit Köyü Ziyareti

Niksar ziyaretlerine Gerit Köyüyle devam eden Vali Dr. Ozan Balcı, vatandaşlarla bir araya geldi. Köyde vatandaşların taleplerini dinleyen Vali Dr. Ozan Balcı, 100 bin koyun projesinin devam ettiğini hatırlatarak, çiftçilerin projeye başvurabileceklerini belirtti.
 
 
“Şeker Fasulyesi Önemli Üretim Alanına Sahip”

Vali Dr. Ozan Balcı, Gerit’te yetiştirilen şeker fasulyesinin tadı ve karakteristik özelliği ile bölgede önemli bir üne ve üretim alanına sahip olduğunu belirterek, “Tarımın, toprağın, üretimin, çiftçinin ve üreticinin dostuyuz. Organik olarak yetişen fasulyeyi geliştirmek için köylülerimize tam destek vereceğiz. Gerit köyümüzün sulama havuzunu en kısa zamanda yapacağız.” dedi.
 
"Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var"

Gerit Köyü yakınlarında koyunlarını otlatan yetiştiriciyle sohbet eden Vali Dr. Ozan Balcı, Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedemin Var sloganıyla Valiliğimizin Ziraat Bankasıyla imzaladığı sözleşmeyle 2 yıl vadeli, 0 faizli, 7 yıl ödemesiz, ipoteksiz, kefilsiz, 5 Yılda 500 Bin Koyun projesi kapsamında bu yıl Tokatlı yetiştiriciye 100 Bin Koyun verilmesinin hedeflendiğini söyledi.
 
Çiftçiyi sevip, üretimi desteklediklerinin altını çizen Vali Dr. Ozan Balcı, “Tokat’ın meralarını koyun sesi ile dolduracağız. Bugüne kadar toplam 318 yetiştiricimizin 27 bin 950 koyun alımı tamamlandı. Çiftçimize 38 milyon 652 bin 500 TL kredi desteği sağlandı. Büyük projemiz çiftçilerimize, yetiştiricilerimize hayırlı ve uğurlu olsun.” dedi.
 
Doğa Harikası Çamiçi Yaylası Ziyareti

Vali Dr. Ozan Balcı, Niksar ziyaretleri kapsamında son olarak Niksar Çamiçi Kamp Alanında incelemelerde bulundu.  Çamiçi’nin doğa harikası, görülmeye değer bir yer olduğunu belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Burası sadece piknik değil, doğa yürüyüşü ve kamp için de oldukça elverişli bir yer.” dedi.
 
Ziyaret ve incelemelere Niksar Kaymakamı İlhami Doğan ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Gökçe katıldı.
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.066 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]