• 0

05 Kasım 2020, 08:17 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Tokat’ta 610 Bin Ton Pancar Üretimi Gerçekleşti

Tokat’ta 610 Bin Ton Pancar Üretimi Gerçekleşti

Vali Dr. Ozan Balcı, Artova, Yeşilyurt ve Sulusaray ilçelerinde bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Ziyaretlerine Yeşilyurt ilçesine bağlı Üçyol Pancar Kantarını ziyaret ederek başlayan Vali Dr. Ozan Balcı,  pancar üreticileri ile bir süre sohbet etti.
 
Tokat’ta 610 Bin Ton Pancar Üretimi Gerçekleşti

Tokat’ta pancar üreticilerine desteğinin tam olduğunu kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, “Tokat'ta 7 bölgemizden (Turhal, Artova, Çamlıbel, Niksar, Pazar, Tokat, Zile) 5 bin 318 çiftçi ile yaklaşık 610 bin 920 ton pancar üretimi yapıldı. Hasat sahamız ise 107 bin 067 dekardır. Turhal Kayseri Şeker Fabrikasında bu yıl yaklaşık 780 bin ton şeker pancarı işlenerek, 110 bin ton şeker üretilecek. Tarımın, toprağın, çiftçinin üretimin dostuyuz. Çiftçimize ve üreticimize her zaman desteğimiz tamdır.” dedi.
 
Çivisiz Cami Görülmeye Değer

Sulusaray ilçesinde Malum Seyit Tekke Camisini ziyaret ederek, incelemelerde bulunan Vali Dr. Ozan Balcı, 13. yüzyılda çivi kullanılmadan inşa edilen Malum Seyit Camisinin, ahşap tavanı ve taşıyıcıların yüzeyine oyma tekniğiyle işlenen geometrik desenleriyle görülmeye değer bir yer olduğunu kaydetti. Caminin çok kıymetli olduğunu belirten Vali Dr. Ozan Balcı, vatandaşlarımızı gelip camiyi görmeye davet etti.
 
 
Vali Dr. Ozan Balcı, 8 asırdır hizmet veren ahşap tavanlı ve kubbeli, dikdörtgen planlı caminin Sulusaray için büyük bir değer olduğunu dile getirdi.
 
Bayazıt Köyünde Vatandaşlarla Bir Araya Geldi

Sulusaray’ın Bayazıt köyünü ziyaret ederek vatandaşlarımızla bir araya gelen Vali Dr. Ozan Balcı, köy muhtarı ve sakinlerinin istek ve taleplerini dinledi. Vali Dr. Ozan Balcı, köye yapılan devlet yatırımlarını gezerek incelemelerde bulundu. Vatandaşların huzuru, refahı ve zenginliğinin artırılması için devletimizin ve milletimizin imkanlarının kullanıldığını belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Hemşehrilerimizin yaşamını ve hayatını kolaylaştırmak için hep birlikte ele ele, omuz omuza çalışıyoruz.” dedi.
 
Sulusaray Termal Kaplıcası Türkiye’ye Örnek Olacak

Tokat Termal Sulusaray Kaplıcaları ziyaret ederek,  devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Vali Dr. Ozan Balcı,  “Sulusaray Kaplıcaları şifa dağıtan bir yer. Burayı geliştirmek için çalışmalarımız devam ediyor. Yatırımlarımız tamamlandığında burası termal turizmin merkezi olacak, Türkiye’ye örnek olacak. Sulusaray Termal Kaplıcasına desteğimiz tamdır.” diye konuştu.
 
34 Bin Dönüm Alan Alpu Barajı İle Suyla Buluşacak

Vali Dr. Ozan Balcı,  Alpu Barajı’nda incelemelerde bulunarak, çalışmalarla ilgili bilgi aldı.  19 milyon 348 bin metreküp su toplama kapasitesi olan ve kapalı basınçlı sulama sisteminin döşenmesi ile Sulusaray’ın 34 bin dönüm verimli arazisini suyla buluşturacak Alpa Barajı’nda çalışmaların en kısa sürede tamamlanacağını kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, “Alpu Barajı,  çiftçimize, üreticimize katkı sağlayacak, gelirini artıracak. Çiftçilerimizin daha çok zenginleşmesine ve üretimin artmasına önemli katkı sağlayacak.” dedi.
 
Tokat’ta devletin imkanları ile yapımı devam barajlar ve göletlerin tamamlanması ile sulanabilir tarımsal alanın 500 bin dönümden yaklaşık 1 milyon dönüme çıkacağına dikkat çeken Vali Dr. Ozan Balcı, böylece üretimin artacağını ve ekonomiye daha çok girdi sağlanacağını söyledi.
 
Yeşilyurt Yeni Küçük Sanayi Sitesi Ziyareti

Ziyaretlerine Yeşilyurt ilçesi ile devam eden Vali Dr. Ozan Balcı,  yapımı tamamlanmak üzere olan Yeşilyurt Yeni Küçük Sanayi Sitesinde incelemelerde bulundu. Esnaf ve ustaları sevdiğini ve onların işlerini kolaylaştırmaktan mutluluk duyduğunu kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, Yeşilyurt Yeni Küçük Sanayi Sitesinin esnaflarımıza ve vatandaşlarımıza hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.
 
 
Yeşilyurt Kapalı Spor Salonu İnşaatında İnceleme

Spor Tokat yatırımları kapsamında yapımı devam eden Yeşilyurt ilçesi kapalı spor salonu inşaatında incelemelerde bulunarak, çalışmalarla ilgili bilgiler alan Vali Dr. Ozan Balcı, "Kapalı spor salonumuz Spor Tokat projesine büyük katkı sağlayacak. Şimdiden Yeşilyurtlu hemşehrilerimize ve sporcularımıza hayırlı uğurlu olsun." dedi. Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Toto Teşkilatı ile imzalanan protokol kapsamında Tokat genelinde çok önemli yatırımların yapılmaya başladığını belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Turhal’a 2 sentetik futbol sahası, Zile’ye 2 sentetik futbol sahası, Pazar’a sentetik futbol sahası, Sulusaray’a sentetik futbol sahası, Yeşilyurt’a  spor salonu ve 1 sentetik yüzeyli futbol sahası, Artova’ya Yarı Olimpik Yüzme Havuzu vesentetik futbol sahası, Almus’a Güreş Antrenman Salonu ve sentetik futbol sahası, Reşadiye’ye Gençlik Merkezi ve sentetik futbol sahası, Niksar’a 2 sentetik futbol sahası, Başçiflik’e Kayak Merkezi Teleski Sistemi alımı ve montajı ile sentetik futbol sahası, Erbaa’ya stadyum ve 2 sentetik futbol sahası, Tokat Merkeze 2 yarı olimpik yüzme havuzu, 2 spor salonu, 8 sentetik yüzeyli futbol sahası, Turhal’a spor salonu, Merkez Emirseyit, Almus Çevreli, Erbaa Karayaka, Niksar Gökçeli, Yazıcık, Gürçeşme; Pazar Üzümören; Turhal Şenyurt; Reşadiye Cimitekke, Hasan Şeyh beldesine olmak üzere toplam 10 sentetik yüzeyli futbol sahası yapılacak. Yatırımlarımız memleketimize ve milletimize hayırlı uğurlu olsun.” dedi.
 
“Koyunculuk Projemizi Önemsiyorum”

Vali Dr. Ozan Balcı, daha sonra Artova ilçesine bağlı Kunduzağılı köyünde koyunculuk yapan yetiştiricilerle bir araya gelerek sohbet etti.  Vali Dr. Ozan Balcı, "5 Yılda 500 Bin Koyun hedefiyle başlayan proje kapsamında bu yıl 100 Bin Koyun dağıtılmaya devam ediyor. Köylülerimizin ve üreticilerimizin müracaat etmelerini istiyoruz." dedi.
 
Köylüye, üreticiye ve çiftçiye desteğinin tam olduğunu belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Çiftçimizin zenginleşmesi için hep birlikte çalışıyoruz. Tokat’ta hayvancılığın gelişmesini önemsiyoruz.” dedi.
 
Artova Butik Havuz İnşaatında İnceleme

Artova ilçesinde Spor Tokat kapsamında devam eden butik havuz inşaatında incelemelerde bulunarak, bilgiler alan Vali Dr. Ozan Balcı, “Sporu ve sporcuyu önemsiyoruz, sporla ilgili güzel çalışmalara desteğimiz tamdır. Butik havuzumuzun şimdiden Artovalı hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” diye konuştu.
 
Artova Nohut Selekte ve Paketleme Tesisi İnşaatında İnceleme

OKA ve Artova Belediyesi katkılarıyla yapımı devam eden Nohut Selekte ve Paketleme Tesisinde incelemelerde bulunan Vali Dr. Ozan Balcı, "2023 Tokat projeleri kapsamında Tarım Tokat'ı başlattık. Projelerimizle Tokat’ı Türk Tarımı'nın parlayan yıldızı yapacağız. Çiftçinin dostuyuz, üreticinin dostuyuz. Tarımsal faaliyetleri, bitkiler faaliyetleri ve hayvancılık faaliyetlerini destekliyoruz. Biz her zaman çiftçimizin yanındayız, onların zenginleşmesinden mutluluk duyuyoruz.  Nohut Selekte ve Paketleme Tesisi tamamlandıktan sonra çiftçimizin üretimine ve zenginleşmesine katkı sağlayacaktır. Şimdiden çiftçilerimize ve üreticilerimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.
 
 
Artova Küçük Sanayi Sitesi Alanında İnceleme

Artova’daki ziyaretleri kapsamında Küçük Sanayi Sitesi yapılması planlanan alanda incelemelerde bulunan Vali Dr. Ozan Balcı, “Alın teri ile değer üreten esnaflarımızı önemsiyoruz. Esnaflarımızın ve vatandaşlarımızın hayatını ve yaşamını kolaylaştıran yatırımların her zaman destekçisiyiz.” dedi.
 
Vali Dr. Ozan Balcı, Pancar Hasadı Yapan Çiftçileri Ziyaret

Vali Dr. Ozan Balcı, Tahtoba köyünde pancar hasadı yapan çiftçileri ziyaret ederek bir süre sohbet etti.  Vali Dr. Ozan Balcı, hasadın çiftçilere hayırlı, bol ve bereketli kazançlar sağlamasını diledi.
 
Vali Dr. Ozan Balcı, Kızıliniş’te Yol Çalışmalarını Yerinde İnceledi
 
Vali  Dr. Ozan Balcı, Karayolları tarafından Tokat Kızıliniş mevkiinde devam eden yol yapım çalışmalarını da yerinde inceleyerek bilgi  aldı. Karayollarının Tokat'ta ve ülkemizde önemli yatırımlara imza attığını kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, emeği geçenlere teşekkür ederek, çalışanlara kolaylıklar ve kazasız belasız işler diledi.
 
Ziyarete ilçe kaymakamları ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Gökçe katıldı.
 
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]