• 0

20 Ekim 2020, 08:33 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

'Kitap Kardeşliği Projesi' Başlatıldı

'Kitap Kardeşliği Projesi' Başlatıldı

Tokat Belediyesi Yeşilırmak Bilgi Evi tarafından Kitap Kardeşliği Projesi başlatıldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat’taki 7-14 yaş arası çocukların kitaplar üzerinde gönül bağı kurabilmelerini sağlamak, çocukların okuma oranlarını artırmak amacıyla Yeşilırmak Bilgi Evi tarafından Kitap Kardeşliği Projesi başlatıldı.
 
Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu düzenlenen basın toplantısında proje hakkında bilgi vererek, tüm çocukları Bilgi Evi’ne beklediklerini söyledi.
 

Proje hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu; “7-14 yaş arası çocuklarımıza hitap eden bu proje ile kardeşlik duygularını pekiştirmek, kitaplarla gönül bağı kurmalarını amaç edindik. Çocuklarımız hem Bilgi Evi kütüphanemizden özenle seçilen kitaplara rahatça ulaşabilecekler hem de kendi evlerindeki kitapları birbirleriyle paylaşarak, paylaşım duygusunu geliştirecekler.

Çocuklarımız Bilgi Evi kütüphanesinden ödünç almış oldukları kitapları 14 gün süre içerisinde teslim ederek ‘’kitap analiz formunu’’ dolduracaklar ve bu analizler eğitim danışmanlarımız tarafından kontrol edilerek onaylanacaktır.

Amacımız; geleceğimizin teminatı çocuklarımıza sahip çıkmak onları hayata hazırlamaktır. Projede emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür eder, tüm çocuklarımızı bu güzel projeden istifade etmeleri için Bilgi Evimize bekleriz” dedi.
 
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.055 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]