• 0

19 Ekim 2020, 06:47 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

'Muhtarlar Demokrasinin Mihenk Taşı'

'Muhtarlar Demokrasinin Mihenk Taşı'

Tokat Valisi Ozan Balcı 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Balcı mesajında şunları kaydetti:

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

"Köklü devlet geleneğimizde bu güne kadar varlığını sürdürmüş ve milletimizin gönlünde müstesna bir yere sahip değerli muhtarlarımızın Muhtarlar Günü'nü kutluyorum.Toplumsal hayatımız içerisinde, Türk kamu yönetiminin ve yerel demokrasinin mihenk taşlarından biri olan Muhtarlık Müessesesi, kurulduğu 19 Ekim 1829 tarihinden bu yana mahallelerimizde köylerimizde devletimiz ile vatandaşlarımız arasında önemli bir köprü işlevi görmektedir.
 
Her biri milletimizin birer ferdi olan ve demokrasinin bir gereği olarak bizzat vatandaşlar tarafından seçilen muhtarlarımız, görev yaptıkları köylerdeki ve mahallelerdeki sorunların çözümü, vatandaşlarımızın talep ve beklentilerinin yerine getirilmesi yolunda önemli birer hizmet noktasıdır. Muhtarlarımız, köylerde, mahallelerde gören gözümüz, duyan kulağımız, elimiz ve ayağımızdır.
Muhtarlarımız; bir yandan temsilcisi oldukları köy ve mahalle sakinlerinin devlet kurumlarıyla ilişkilerinde aracı rol oynarken, diğer yandan da çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel gereksinimlerinden biri olan katılımcılığın sağlanmasında önemli bir görevi yerine getirmektedirler.
 
Üzerlerine düşen görevi layıkıyla yerine getiren muhtarlarımızın, bizlerin de kendilerine vereceği destekle daha iyi işler yapacaklarına inanıyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle; gerek milleti gerekse devleti temsil gibi önemli bir görevi yürüten tüm muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutluyor, tüm muhtarlarımıza aileleri ile birlikte sağlık, huzur, esenlik ve çalışmalarında başarılar diliyorum."
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]