• 0

19 Ekim 2020, 06:48 - Anasayfa // SPOR Haberi yazdır

Vali Balcı Floor Curling Aday Hakem Kursiyerlerini Ziyaret Etti

Vali Balcı Floor Curling Aday Hakem Kursiyerlerini Ziyaret Etti

Vali Dr. Ozan Balcı, Türkiye Curling Federasyonu ile Tokat Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından tarafından açılan Floor Curling Aday Hakem Kursunda kursiyerleri ziyaret ederek bir süre görüştü.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 
Gençlik Merkezi’nde devam eden kursta federasyon temsilcileri ve hakem adayları ile bir süre sohbet eden Vali Dr. Ozan Balcı, ülkemizin yeni tanıştığı sporlardan olan curlingin tanıtılması, yayılması ve sevdirilmesi adına Spor Tokat kapsamında açılan Floor Curling Aday Hakem Kursuna katılan sporculara başarılar diledi. Vali Dr. Ozan Balcı, federasyon temsilcilerine ve kursun Tokat'ta açılmasına destek verenlere de teşekkür  etti.
 
Buz satrancı olarak da tanımlanan, ciddi bir yetenek gerektiren ve son yıllarda popüleritesini arttıran bir spor olan curlingin ülkemizde yeni başlayan bir spor dalı olduğunu hatırlatan Vali Dr. Ozan Balcı, spora ve sporcuya dost bir Vali olarak spor adına yapılan, spora ve sporcuya değer katan tüm çalışmalara desteğinin tam olduğunu söyledi.
 
 
"Spor Tokat Kapsamında Güzel İşler Yapılıyor"

Spor Tokat kapsamında Tokat'ta spor adına güzel işler yapıldığını ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, "Spor Tokat projesini yürütüyoruz. Spor Tokat ile çocuklarımızın ve gençlerimizin, yetenek ve istekleri doğrultusunda en az bir spor branşı ile tanışmaları, sporu sevmeleri, özgüvenlerinin gelişmesi, sporu yaşam biçimi haline getirmeleri ve böylece toplumda spor kültürünün oluşması; obezite ve her türlü zararlı alışkanlıklarla mücadele edilmesi amaçlandı.
 
Spor Tokat’ın hedef kitlesi, anaokulundan üniversiteye kadar tüm çocuklarımız, gençlerimiz, dezavantajlı gruplar, devlet koruması altındaki çocuklarımızdır.
 
İl ve ilçelerde kurulan Yürütme, İzleme ve Değerlendirme Kurulları ve Teknik Kurullar marifeti ile yürütülen, sürekli takip edilen ve 612 bin Tokatlının destek verdiği Spor Tokat, komple bir sportif faaliyettir." dedi.
 
 
Ziyarete Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ile Türkiye Curling Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Vali Yardımcısı Osman Sarı katıldı.
 
Floor Curling Aday Hakem Kursu, eğitimlerin tamamlanmasının ardından bugün akşam sona erdi.
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SPOR Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]