• 0

16 Ekim 2020, 11:26 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

'Arıtma Olmadan OSB'ye Yeni Sanayici Gelmez'

'Arıtma Olmadan OSB'ye Yeni Sanayici Gelmez'

Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Toplantısı Vali Dr. Ozan başkanlığında video konferans yöntemiyle yapıldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Valilik Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıda Organize Sanayi Bölgesinde yürütülen çalışmalar kapsamında, OSB’denin genişlemesi ve istihdam sayısının artırılması, yapımı devam eden cami ve anaokulu,  arıtma sistemi projesi , altyapı ve üstyapı çalışmaları görüşüldü.
 
OSB’de arıtma sistemi olmadığını ve en kısa sürede artıma sistemi kazandırılması için proje çalışmalarının devam ettiğini belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Memleketi sevmek dağıyla ovasıyla, deresiyle tepesiyle, kurduyla kuşuyla, börtüsüyle böceğiyle, toprağıyla insanıyla sevmek demek. Bizim pırlanta değerinde OSB’miz var ama arıtmamız yok. Arıtma olmadan yeni sanayicilerimiz gelmez. Tokat tarım memleketi. Toprağımızı kirletmek olmaz. Doğayı zehirleyemeyiz. Kalkınma Ajansı, Özel idare,  OSB’nin kendi kaynağı ve Sanayi Bakanlığımızın katkılarıyla 15 milyon liraya güzel bir arıtmayı kazandıracağız. Proje çalışmaları başladı. Arıtmayı önemsiyoruz. “ dedi.
 
 
OSB’de üretim ve istihdamın artması, çalışanların hayatını ve yaşamını kolaylaştırmak için hep birlikte çalışıldığını kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, projelerde emeği geçen herkese teşekkür etti.
 
Toplantıya Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ile OSB Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]