• 0

16 Ekim 2020, 11:26 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

'Allah'tan Başka Kimsesi Olmayanların Yanında Olmaya Devam Edeceğiz'

'Allah'tan Başka Kimsesi Olmayanların Yanında Olmaya Devam Edeceğiz'

Kaymakamlar Toplantısı Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında video konferans yöntemiyle yapıldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Valilik Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıda COVİD-19 salgını ile mücadelede alınan tedbirler ve denetimler ile Devlet yatırımları ve Valiliğimiz koordinesinde devam eden projelerle ilgili değerlendirmeler yapıldı.
 
COVİD-19’la mücadele kapsamında alınan tedbirlerin sıkı bir şekilde devam ettiğini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı,mahalle denetimlerinin yapılacağını, maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyulması noktasında vatandaşların sürekli bilgilendirileceğini, ekiplerin alanda olacağını kaydetti.
 
 
1 Yılda 100 Bin Koyun Projesi

Köyümde yaşamak için bir sürü nedenim var projesi ile 5 yılda 500 bin koyun hedefiyle devam eden 1 Yılda 100 Bin Koyun dağıtımı kapsamında sürdürülen çalışmaları değerlendiren Vali Dr. Ozan Balcı, çiftçilerimizin projeden faydalanmasını önemsediğini söyledi. Vali Dr. Ozan Balcı,“Köylümüze ve çiftçimize destek veriyoruz, onların zenginleşmesine katkı sağlıyoruz. Tokat’ın hayvancılığına büyük katkısı olacak bu projeyi önemsiyorum. Projeden daha fazla çiftçimizin faydalanabilmesi için çalışmaları sıkı bir şekilde takip ediyoruz.” dedi.
 
Tarım Tokat kapsamında devam eden projelerin sıkı bir şekilde takip edileceğini kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, “Toprağa, tarıma ve üretime dost olmak, tarımın ve üretimin artması için çalışmak demek. Çiftçinin üreticinin her zaman yanında olmak demektir. Ceviz ve meyve bahçeleri, seracılık, bağcılık, TKDK, DOKAP projeleri ve tüm ilçelerde kurulan kadın kooperatifleri projelerimiz de sıkı bir şekilde takip ediliyor.” diye konuştu.
 
“Vatandaşlarımızın Yanındayız”

Vali Dr. Ozan Balcı, ayrıca Sosyal Hızır Destek Hızır Tokat ekiplerinin maske, mesafe ve hijyen kurallarına dikkat etmek kaydıyla sahada olduklarını belirterek, “Aç susuz, garip gureba vatandaşlarımız evlerinde ziyaret edip, Allah’tan başka kimsesi olmayan vatandaşlarımızın yanlarında olmaya devam edeceğiz.” dedi.
 
“Çocuklarımız Bizim Geleceğimiz”
 
Eğitim Tokat kapsamında sürdürülen projelere ayrıntısıyla önem verilmesini isteyen Vali Dr. Ozan Balcı, ihtiyaç sahibi ailelerin çocukları için başlatılan tablet/bilgisayar ve kırtasiye seti kampanyası ile özel olarak ilgilenileceğini kaydetti. Vali Dr. Ozan Balcı, “Çocuklarımız bizim her şeyimiz ve geleceğimizdir. Onların eğitimlerini önemsiyoruz ve desteğimiz tamdır.” dedi.
 
Köylerin alt yapısını güçlendirmek için devam eden İl Özel İdaresi ve KÖYDES yatırım çalışmalarını da önemsediğini ve sıkı bir şekilde takibinin yapılacağını ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Memleketimizin ve milletimizin imarı, ihyası ve inşası, vatandaşlarımızın hayatlarını ve yaşamlarını kolaylaştırmak için hep birlikte aşkla, şevkle, merhametle yılmadan ve yılgınlık göstermemen çalışıyoruz.” dedi.
 
Toplantıya Vali Yardımcıları Osman Sarı ve Remzi Oğuz Yılmaz katıldı.
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.059 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]