• 0

15 Ekim 2020, 06:59 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Vali Balcı: 'Etüt Tokat İle Büyük Başarı Elde Ettik'

Vali Balcı: 'Etüt Tokat İle Büyük Başarı Elde Ettik'

Vali Dr. Ozan Balcı, Lise Geçiş Sınavı ile Yükseköğretime Geçiş Sınavlarında öğrencileri hayallerine ulaştıracak, Türkiye'ye örnek Etüt Tokat'ın yüz yüze ve Eğitim Tokat TV kanalıyla uzaktan devam ettiğini söyledi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

2020-2021 Eğitim Öğretim Yılına 1 Eylül 2020 tarihinde yüz yüze başlayan ve Eğitim Tokat TV’den de desteklenen 8. ve 12. sınıf öğrencilerini başarıya ulaştıracak Etüt Tokat kapsamında yürütülen çalışmalar Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında düzenlenen toplantıda değerlendirildi.
 
Valilik Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıda Etüt Tokat Koordinatörü Osman Özden, il genelinde devam eden çalışmalarla ilgili bilgi verdi.
 
Vali Dr. Ozan Balcı, Türkiye’de bir ilk olan ve il genelinde başlayan 4 bin 118 ortaokul 8.sınıf, 2 bin 489 lise 12. Sınıf öğrencisini LGS ve YKS’ye hazırlayan Etüt Tokat ile amacın Tokat’ın akademik anlamda 5 yılda ilk 5 içerisinde yerini alması olduğunu söyledi.
 
 
Milli ve manevi değerlerine bağlı, akademik anlamda başarılı, örnek bir Türkiye gençliğinin yetişmesinin hedeflendiğini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Geçtiğimiz yıl nitelikli gönüllü öğretmenlerimizle başlattığımız Etüt Tokat ile büyük başarı elde ettik. Öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi kutluyoruz. Tüm Türkiye’ye örnek olan Etüt Tokat’ı bu yıl Eğitim Tokat TV kanalıyla da destekliyoruz. Öğrencilerimize ayrıca ücretsiz yayınlar veriyoruz. “ dedi.
 
Geçtiğimiz yıl ortaokullarda 88 olan etüt merkezi sayısının bu yıl 103’e, lisede 49 olan etüt merkezi sayısının 58’e yükseldiğini belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Yılgınlık göstermeden, yorulmadan, aşkla,  şevkle çalışacağız. Biz Valilik olarak sizlere gereken desteği sağlayacağız. Öğretmenlerimize ve öğrencilerimize güç kuvvet diliyorum.” dedi.
 
Toplantıya proje ekibi katıldı.
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.051 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]