• 0

15 Ekim 2020, 06:59 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

'Devletimizin İmkanlarını Milletimiz İçin Kullanıyoruz'

'Devletimizin İmkanlarını Milletimiz İçin Kullanıyoruz'

Vali Dr. Ozan Balcı, Merkeze bağlı Alan Köyü ile Artova'nın Tahtoba Köyünde bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Alan Köyünü ziyaret ederek, vatandaşlarla bir araya gelen Vali Dr. Ozan Balcı, vatandaşlarla bir süre sohbet ederek, istek ve dileklerini dinledi. Vatandaşların huzuru, refahı ve yaşamlarını kolaylaştırmak için el birliğiyle çalışıldığını kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, “Devletimizin ve milletimizin imkanlarını, yine devletimizin asıl sahibi olan milletimiz için kullanıyoruz.” dedi.
 
Daha sonra Alan Köyü Göletini ziyaret ederek, yetkililerden bilgi alan Vali Dr. Ozan Balcı,  hayvansal sulamanın yapıldığı ve etrafındaki mesire alanlarında vatandaşların hoşça vakit geçirdiği göleti ile Alan Köyünü çok beğendiğini ifade etti.
 
 
Vali Dr. Ozan Balcı, Tahtoba’yı Ziyaret Etti

Vali Dr. Ozan Balcı, Artova ilçesine bağlı Tahtoba Köyünde de  ziyaret ve incelemelerde bulundu.
 
Tahtoba Köyünde Osman Aydın’a ait su değirmeninde incelemelerde bulunan Vali Dr. Ozan Balcı,  71 yıldır geleneksel yöntemlerle un öğüten değirmen ile ilgili bilgi aldı. Vali Dr. Ozan Balcı, gelişen teknolojiye rağmen alın teri ile çalışan Osman Aydın’a  hayırlı ve bereketli kazançlar  diledi.
 
Tahtoba Köyünde pancar hasadı yapan çiftçilerle bir sohbet eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Yıllık 107 bin dekar alanda yaklaşık 600 bin ton pancar üretiyoruz. Çiftçimize ve üreticimize desteğimiz tamdır. Her zaman yanındayız.”dedi. Vali Balcı, çiftçilerle birlikte pancar hasadı yaptı.
 
Tahtoba Alabalık Tesislerini ziyaret ederek bilgi alan Vali Dr. Ozan Balcı, ”İlimizde bulunan 39 alabalık üretim tesisinde 5 bin ton alabalık üretimi gerçekleştiriyoruz. Balıkçılığa desteğimiz tam. Her zaman yanınızdayız." dedi.
 
 
Tahtoba Köyü ziyaretinde çocuklarla yakından ilgilenerek bir süre sohbet eden Vali Dr. Ozan Balcı,  çocuklara kitap hediye ederek, günde en az bir saat kitap okumaları tavsiyesinde bulundu.
 
Kocapınar mevkiinde bulunan doğal su kaynaklarını (su gözeleri) yerinde inceleyen Vali Dr. Ozan Balcı, Köy Muhtarı Mevlüt Kipsöz’ den bilgi aldı. Vali Dr. Ozan Balcı, “Doğal su kaynaklarımızın korunmasını önemsiyoruz.” dedi.
 
Ziyaret ve incelemelere İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Gökçe katıldı.
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]