• 0

13 Ekim 2020, 06:35 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

'Çocuklarımızı Kitaplarla Buluşturmaya Devam Edeceğiz'

'Çocuklarımızı Kitaplarla Buluşturmaya Devam Edeceğiz'

Tokat'ta öğrencilerin talep ettikleri kitaplar PTT aracılığıyla ücretsiz olarak evlerine gönderiliyor.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 
Tokat Valiliği koordinesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen ‘Kitap Tokat’ projesi kapsamında öğrencilerin ve yetişkinlerin kitaptokat.gov.tr adresinden talep ettikleri kitaplar Posta ve Telgraf Teşkilatı (PTT) aracılığıyla adreslere gönderiliyor. Pandemi sürecinde başlatılan proje kapsamında bugüne kadar toplam 9 bin kitap istekte bulunan adreslere teslim edildi. Kitap Tokat kapsamında ise bugüne kadar Tokat genelinde okul öncesi 232 bin 896, ilkokul 280 bin 289, ortaokul 259 bin 325, lise 165 bin 066, öğretmen ve diğer meslek grupları 62 bin 424 olmak üzere toplam 1 milyon kitap dağıtıldı.
 
 
Kitap okuma komisyonu tarafından seçilen kitapların kitaptokat.gov.tr adresinden öğrencilerin talep ettiği kitapların paketlenip, PTT aracılığıyla da adreslere gönderildiğini belirten Tokat Valisi Ozan Balcı, "Çocuklarımızın yanında olmak, kitap okumaya verdiğimiz değeri göstermek için böyle bir çalışma başlattık. Güzel bir çalışma oldu. Çocuklarımız yeter ki kitap okusunlar. Kitabı bir defaya mahsus vermiyoruz. Çocuk kitabı okuduğuna ilişkin bilgileri internet sistemimize girdikten sonra yeniden kitap talebinde bulunabiliyor. Yeni kitap siparişleri verdik ve çocuklarımızı kitaplarla buluşturmaya devam edeceğiz. Kitaplar PTT aracılığıyla evlerde ve çocuklarımızın ellerinde. Bütün çocuklarımızın gözlerinden öpüyorum" dedi.
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]