• 0

10 Ekim 2020, 08:39 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

1.250 Ton Sertifikalı Buğday Törenle Çiftçilere Dağıtıldı

1.250 Ton Sertifikalı Buğday Törenle Çiftçilere Dağıtıldı

Vali Dr. Ozan Balcı, 'Tahıl Üretimi ve Kalitesinin Yükseltilmesi Projesi kapsamında Zile ilçesinde düzenlenen sertifikalı buğday dağıtımı törenine katıldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Sertifikalı Buğday Dağıtım Töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı.
 
Törende yaptığı konuşmada Vali Dr. Ozan Balcı, “Bugün burada İl Özel İdare kaynakları ile 1278 ton sertifikalı buğday tohumu dağıtıyoruz. Dağıtmış olduğumuz tohumlar çiftçilerimize hayırlı bereketli olsun inşallah. Bizler toprağa, tarıma, üreticiye ve çiftçiye her zaman dostuz. Tokatı’mız da tarım memleketi. İl Özel İdaresi’nden 600 ton buğday desteği veriyoruz ama bu defa bir kat daha artırıp 1278 ton dağıtım yapmaya karar verdik. Şimdi 50 bin dönüm alan sertifikalı buğdayla buluşmuş olacak inşallah. Emeği geçen bütün arkadaşlarıma teşekkür ederim.” dedi.
 
 
Zile’nin Çalışkan Çiftçileriyle Gurur Duyuyoruz
 
Vali Balcı açıklamalarında, "Tokat tarım ve hayvancılık memleketi. Toprağa, çiftçiye, üreticiye dost bir vali olarak söylüyorum; Zile’deki zenginlik 5-10 yıl sonra 2 katına çıkacak inşallah. Zaten Reşadiye ve Maşat ovasının ve diğer alanların sulanmasıyla 300 bin dönüm daha sulanmış olacak. Bu da verimin ve tarımsal hasılanın artması demek. Dolayısıyla Zile’nin önü açık. Zile İlçemizin bir de mermer zenginliği var. Dünya mermer rezervlerinin yüzde 40’ı Türkiye’de bunun da yüzde 20’si Zile’de. Yani ilerde mermer anlamında da Zile Türkiye’nin başkenti olacak. İnşallah barajlar, göletler ve yollar bittiği zaman, mermer ekonomiye tam anlamıyla kazandırıldığı zaman Zile’nin ufku açık. Zile’nin başarılarıyla gurur duyuyoruz. Zile’nin çalışkan çiftçileriyle gurur duyuyoruz. Bu tohumların üretilmesinden, alınmasından ve buraya getirilmesine kadar emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.  Dağıtmış olduğumuz sertifikalı buğday memleketimize, milletimize, insanlarımıza hayırlı uğurlu olsun. Bol ve bereketli olsun." ifadelerine yer verdi.
 
Program Vali Dr. Ozan Balcı ve protokol üyeleri tarafından, üretici çiftçilere sertifikalı buğday dağıtımının ardından sona erdi.
 
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.070 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]