• 0

09 Ekim 2020, 19:07 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

'Meyvecilik Tokat İçin Büyük Önem Arz Ediyor'

'Meyvecilik Tokat İçin Büyük Önem Arz Ediyor'

Vali Dr. Ozan Balcı, Valilik koordinesinde, Tarım Tokat çatısı altında ceviz fidanı ve meyve fidanı üretim alanlarında incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgiler aldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

İncelemelere Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra, OKTAM Müdürü Ahmet Boz, Tarım İl Müdürü Orhan Şahin ile ilgililer katıldı.
 
“Tokat Taşıyla Toprağıyla Altın Bir Şehir”
 
Tokat’ta ceviz üretiminin önemli olduğunu ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı “Geçen yıl 250 bin ceviz diktik. Bu yıl 150 bin ceviz fidanı daha tohumdan dikeceğiz. Yine önümüzdeki  yıl 100 bin meyve ve 100 bin ceviz fidanı daha dikmeyi planlanıyoruz. Tarımın gelişmesi, çiftçimizin zenginleşmesi için hep birlikte çalışıyoruz.” dedi.
 
 
Meyvecilik Tokat İçin Büyük Önem Arz Ediyor
 
Vali Dr. Ozan Balcı, “Meyvecilik Tokat için büyük önem arz ediyor. Tokat’ın tarımsal ürün çeşitliliğini, bölgenin meyve ihtiyacını karşılanmasını ve çiftçimizin tarımsal girdisini artırmayı amaçlıyoruz. İlimizin kalkınması için önce çiftçimizi zenginleştireceğiz. Tokat’ı meyveciliğin başkenti yapacağız. İlimiz her alanda diğer illere örnek olmalı. Kalkınması, ekonomisi, tarımı, esnafı ve çiftçisiyle örnek bir il olmalı. Hedeflerimizi bu yönde hep yüksek tutmalıyız. Bunun için ise çiftçinin derdine derman olmalı, onları yüreklendirip desteklemeliyiz.” dedi. Tarım Tokat projesi kapsamında hayata geçirilen projelerle beraber ilde meyvecilik anlamında ciddi bir dönüşüm ve değişim olacağını ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı,”Tokat’ımızın meyvesi, sebzesi meşhur. Tokat’ın kalkınması ve tarımın parlaması için hayırlı bir iş yapıyorsunuz. Projelerimizde emeği geçen herkese teşekkür  ediyorum.“ dedi.
 
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.203 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]