• 0

08 Ekim 2020, 20:42 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Belediye Hizmet Araçları Uydudan Takip Ediliyor

Belediye Hizmet Araçları Uydudan Takip Ediliyor

Tokat Belediyesi'nce 2019 yılında uygulamaya başlatılan 'Araç Takip Sistemi (GPS)' ile 2020 yılı itibariyle 170 aracın kontrollü ve verimli kullanımı sağlanıyor.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 
Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü tarafından hizmet araçlarına monte edilen GPS Sistemi ile sürücü hatalarının azaltılması, yakıt ve zaman tasarrufunda önemli bir aşama kaydettiklerini belirtti.
 
Başkan Eroğlu konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Belediyemize ait tüm araçlarımızı amaçları doğrultusunda şehrimize daha iyi hizmet yapması için araç takip sistemimizi kurduk. Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğümüz tarafından 2019 Yılında aktif olarak kullanmaya başladığımız sistemimize 2020 yılı itibariyle tüm araçlarımızı entegre ettik.
 
Harita üzerinde sahada faaliyet yürüten araçların izlenmesini, denetlenmesini, verimliliğini, takibini hangi şoför tarafından kullanıldığını detaylı raporlama yapan sistemi oluşturduk. Günlük, aylık ve yıllık tüm verilere anında ulaşabiliyoruz. Ayrıca birim müdürlerimiz kendi sorumluluğu altındaki araçları, güzergâhlarını, hareketli ve durma hallerini, il dışı durumlarını cep telefonlarından rahatlıkla takip edebiliyorlar. Ayrıca özel durumlar için alarm sistemi de mevcut.
 
 
Sistemimizde araç hızlarının izlenmesi ile sürücüden kaynaklanan kaza ve ihlaller azalırken, yakıt tasarruf kontrolü sağlıyor, araçlara ait ruhsat bilgisi gibi tüm bilgileri sorgulayabiliyoruz. Ayrıca Araç Takip Sistemi Yazılım GPS desteği ile yerel veya uzak alanda aktif ve pasif sorgulama ve izleme, araç konfigürasyonu, hareketli ve durma gibi tüm durum sorgularını gerçekleştirebiliyoruz. Bu sistemle sahadaki verimliliği artırarak beraberinde yakıtta israfın da önüne geçilmesini sağlayacağız” dedi.
 
Araç Takip Sistemi ile Google, Yandex gibi web harita servisi sağlayıcılarının dışında Tokat Belediyesi’ne ait gerçek zamanlı ve güncel haritalar üzerinden araçlara ait konum ve zaman bilgileri sunucu üzerine aktarılarak, gerekli sorgular ve analizlerin bu sunucularda gerçekleştirildiği sistem yetkilileri tarafından bildirildi.
 
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.051 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]