• 0

29 Haziran 2017, 15:37 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Tokat'ta 4 Bin Bisiklet Dağıtıldı

Tokat'ta 4 Bin Bisiklet Dağıtıldı

Fiziksel Aktiviteyi Teşvik Projesi kapsamında 4 bin adet bisikletin dağıtımı gerçekleşti...

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Hareketsiz yaşam modern toplum için en önemli halk sağlığı problemi durumunda. Meme ve kolon kanserinin yaklaşık ¼'ü, diyabetin ve kalp hastalığının 1/3‘ünün ana nedeninin fiziksel hareketsizlik olduğu tahmin ediliyor.
 
2010 yılında yapılan Türkiye Beslenme ve Sağlık Araştırması sonuçlarına göre ülkemizde bireylerin %72 si düzenli fiziksel aktivite yapmıyor. Bu nedenle Sağlık Bakanlığı tarafından fiziksel hareketsizlikle mücadele kapsamında uygulamakta olduğu faaliyetlere ek olarak ‘Fiziksel Aktiviteyi Teşvik Projesi 2015-2018’ hazırlandı. Proje kapsamında ilk, ortaokullar, liseler, üniversiteler, belediyeler, sivil toplum kuruluşları ve kamu kurumlarına bisiklet dağıtımı yapıldı.
 
Tokat’ta ise Halk Sağlığı Müdürlüğü koordinasyonu ile yürütülen bisiklet dağıtımlarında toplam sayı 4000 oldu. En son dağıtımda Tokat İl Emniyet Müdürlüğü, Tokat İl Jandarma Komutanlığı, İl Göç İdaresi Müdürlüğü, Özel İdare Genel Sekreterliği, Tokat Gençlik Merkezi Müdürlüğü, İl Müftülüğü, İl sağlık Müdürlüğü, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, Sosyal Yardımlaşma Vakfı, Vicdan Hareketi Derneği ve Danişment Gazi Atlı Okçuluk ve Spor Derneği’ne toplamda 380 adet bisiklet teslim edildi.
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]