• 0

24 Eylül 2020, 15:01 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Tokat Tanıtım Filmi'nin Ödülü Başkan Eroğlu'na Verildi

Tokat Tanıtım Filmi'nin Ödülü Başkan Eroğlu'na Verildi

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Uluslararası Turizm Filmleri Festivalinde jüri özel ödülü alan Tokat filminin kentin tanıtımında önemli rol oynayacağını söyledi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLEN FİLM
 
 
Kültür ve Turizm Bakanlığının katkıları, Nevşehir Belediyesinin ev sahipliğinde Kapadokya'da gerçekleştirilen Uluslararası Turizm Filmleri Festivali'nde Tokat Belediyesi ve Tokat Kent Konseyi işbirliğinde hazırlanan "Tokat Tanıtım Filmi" jüri özel ödülü aldı. Törene katılamayan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’na ödülü Tokat Kent Konseyi Başkanı Abdullah Gürbüz ile Tokat Kent Konseyi Turizm ve Tanıtım Çalışma Grubu Başkanı Süleyman Üzümcü makamında ziyaret ederek tevdi etti.
 
Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu: “Tokat’ımıza güzellikler kazandırmaya, şehrimizi her platformda tanıtmaya gayret ediyoruz ve bu noktada çalışmalarımızı ara vermeden sürdürüyoruz. Geçtiğimiz günlerde güzel bir başarıya Tokat olarak imza attık ve şehrimize ödül getirdik. Şehrimizi uluslararası platformlarda tanıtan, adından söz ettiren ve ortaya konulan eserle ödül kazanan bir şehir olma noktasında kendini ön plana çıkartmış bulunmakta.
 
Bu ödülün alınmasında büyük emeği olan, fikir babası olan Kent Konseyimize ve Turizm ve Tanıtım Çalışma Grubu üyelerimize ayrı ayrı özellikle teşekkür ediyorum.
 
 
Tokat Tanıtım Filmimiz, Turizm Filmleri Festivali bünyesinde düzenlenen yarışmada Jüri Özel Ödülüne layık görüldü. Filmimizde rol alan Aslı Sevi hanıma, Özgür Uysal beye ve yönetmenimiz Reha Özcan beye ayrıca teşekkür ediyorum. Filmimiz 7 dakikalık olup, iki kişinin dört gün boyunca şehrimizde yaptığı gezileri konu alan, şehrin güzellikleri, tarihi eserleri, kültürü, doğal güzelliklerini, gastronomisini bir yaşam öyküsü kapsamında Tokat’ı baştan sona tanıtan bir film oldu. Bu filmimizin birçok yerden takdir göreceğini biliyordum. Bu filmin ödül alacağı konusunda inancım tamdı. Jüri Özel ödülüne layık görülmesi bizi ziyadesiyle memnun etti. Bu ödül törenine 45 ülkeden 350’ye yakın film yer aldı. Sadece Türkiye’ye özgü bir yarışmada değildi. Bu güzel çalışmanın takdire şayan olması bizleri son derece mutlu etti. Yeni eserlerle inşallah başka platformlarda yeni başarılara imza atacağız. Şehrimiz çok güzel ve hikayesi olan bir şehir. Türkiye’nin saklı cennetlerinden birisidir Tokat. Sadece olanı sergilediğimizde birçok ilin kat ve kat fazlasını sunmuş olacağız. Salgın dönemini atlattığımızda inanıyorum ki, çok daha fazla mesafe kat edeceğiz. Bu mesafeleri çok daha hızlı bir şekilde aşacağız.
 
Şehrimizin en önemli eksiği olan tanıtımı böyle çalışmalarla kapatıyoruz. Ve inşallah tanıtımlarımıza devam edeceğiz. Bu ödülü Tokat Belediyesi ve Kent Konseyi olarak bütün Tokatlılara armağan ediyoruz” dedi.
 
Tokat Kent Konseyi Başkanı Abdullah Gürbüz ise yaptığı açıklamada; “Turizm ve Tanıtım Çalışma Grubu üyelerimize teşekkür ediyorum. Bu imkânlar biranda olmuyor. Tokatla ilgili hangi konuda Başkanımıza başvursak mutlaka en iyi desteği gördük. Ödül çok güzel ancak bu şehir daha da güzel. Şehrimizin güzelliği devam ettikçe daha birçok ödül geleceğine inanıyorum. Belediye Başkanımıza ve bu filme emeği geçen herkese tekrar teşekkür ediyorum” dedi.
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]