• 0

24 Eylül 2020, 08:36 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

'Tokat Maske Kullanımında Çok Başarılı'

'Tokat Maske Kullanımında Çok Başarılı'

Vali Dr. Ozan Balcı, korona virüs salgınıyla mücadelenin etkin olarak sürdürülebilmesi için Sağlık İçin Hepimiz İçin mottosuyla yaşamın tüm alanlarını kapsayacak şekilde yapılan genel denetimlere katıldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Gaziosmanpaşa Bulvarı’nda işyerlerini ve işletmeleri ziyaret ederek alınan tedbirlerin sahadaki uygulamalarını yerinde denetleyen Vali Dr. Ozan Balcı, maske, sosyal mesafe, hijyen ve alınan diğer tedbirlere Tokatlı vatandaşların hassasiyet gösterdiklerini belirtti.
 
Vali Dr. Ozan Balcı, “Tokatlı hemşehrilerimizi tebrik ediyorum.  Maske konusunda Tokat’ta kaydedici bir başarı var. Bu başarıyı yüzde yüze getirmemiz lazım. Sosyal mesafeye de dikkat ediliyor. Bu konuda ben il valisi olarak mutluluk duyuyorum. Maske, sosyal mesafe ve hijyen kuralına uymamız lazım.  Toplumda beraber yaşıyoruz. Sosyol sorumluluk gereği  sadece kendimize karşı değil topluma karşı sorumluyuz. Toplumda beraber yaşadığımız insanlarda kronik hastalarımız, engellilerimiz, yaşlılarımız, zayıflarımız var. Birbirimizi korumamız lazım. Bana bir şey olmaz dememeliyiz. Bir kişinin de bin kişinin de canı bizim için çok önemli. Şuanda sağlık ordumuz, doktorlarımız başta olmak üzere tüm sağlık personelimiz canla başla mücadele ediyor. Hem onların emeğini zayi etmemek hem de başarılı olmamız için destek vermemiz lazım. Bu toplumsal bir mücadele. El birliğiyle bu işin üstesinden gelmeliyiz. Bu mücadelede emeği geçen bütün arkadaşlarıma ve tedbirlere riayet eden vatandaşlarımıza  teşekkür ediyorum.” dedi.
 
 
“Tedbirleri Uygulamaya Devam Ediyoruz”
 
Alınan tedbirler kapsamında düğünlerin bir saat nikah töreniyle sınırlandırıldığını hatırlatan Vali Dr. Ozan Balcı, “Tokatlı hemşehrilerimiz bunlara uyuyorlar. Lütfen uymaya devam edelim. Bunun dışında evde karantina uygulamaları var. Buna da harfiyen uyulmasını rica ediyorum. Kuralları ihlal edenler mecburi karantinaya alınacak. Yurtlarımız var. Testleri pozitif çıkan ve ailesini riske atmak istemeyen vatandaşlarımız da gönüllü olarak yurtlarda kalabilir. Halkımızın ve insanlarımızın sağlığını korumak için de bu tip kuralları uygulamak zorundayız. Bunun dışında para cezalarını tahsil etmeye başladık. Şu ana kadar 55 bin lira ceza tahsil edildi. Sayın Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi cezaların tahsili de devam edecek. Amacımız ceza değil, vatandaşlarımıza rehberlik etmek, onları yönlendirmek.
 
Bu bir mücadele. Birlik  ve beraberlik duygusu içerisinde hep beraber üstesinden geleceğimize inanıyorum. Tokat’ta da biz bunu yaptık, yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Her zaman sahadayız. Sahada olacağız. Denetimleri eksiksiz yerine getireceğiz. Yapılan işleri denetleyeceğiz. Sosyal mesafe, maske ve hijyene uymaya devam ediyoruz. Tokat’ta kurallara uyuluyor.” diye konuştu.
 
Denetimlere Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, İl Jandarma Komutanı Murat Kınay ve İl Sağlık Müdürü Hacı Ahmet Sümbül katıldı.
 
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]