• 0

16 Eylül 2020, 14:19 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Vali Ozan Balcı Mermer Ocaklarını İnceledi

Vali Ozan Balcı Mermer Ocaklarını İnceledi

Vali Dr. Ozan Balcı, Zile Derebaşı bölgesi ve Kervansaray Bölgesi ile Turhal Hasanlı bölgesinde bulunan mermer ocaklarına inceleme gezisinde bulundu.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Özellikle Zile Derebaşı-Kervansaray olarak bilinen bölgede ve Turhal Hasanlı'da, zengin hammadde rezervi ve aynı zamanda yüksek ekonomik potansiyel değeri olan bej mermeri bulunuyor.
 
Bölgede blok mermer üretimi yapan Regal Mermer, Emmioğlu Mermer, Türkmenoğlu Mermer ve Öz Apsa  Mermer ocaklarında incelemelerde bulunan Vali Dr. Ozan Balcı, yetkililerden bilgiler aldı.
 
 
Vali Dr. Ozan Balcı, "Tokat mermeri önemli bir marka. Dünya mermer rezervlerinin yaklaşık % 40'ı Türkiye'de. Türkiye’deki bu rezervin de yaklaşık % 20'lik bir bölümü Tokat'ta. Tokat sahip olduğu 5 milyar 162 milyon m3 doğal taş rezervi ile Türkiye’de ilk 5’te. Tokat, mermer üretiminde ve ihracatında önemli bir paya sahip. Bölgemizde zengin ve kaliteli bir mermer rezervinin bulunmasından ve ayrıca burada faaliyet gösteren işletmelerimizin büyük bir kısmının ihracata dayalı üretim yapmalarından da son derece memnuniyet duyuyoruz. Mermerciliğe ve istihdama katkı sağlayan yatırımcıya her zaman desteğimiz tam." dedi.
 
 
Vali Dr. Ozan Balcı’ya mermer ocakları gezisinde Zile Kaymakamı Mehmet Ali Akyüz, İl Özel İdare Genel Sekreteri Recep Gökçe, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ali Yılmaz, DSİ Müdürü Ali Çetinkaya ile firma temsilcileri eşlik etti.
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]