• 0

15 Eylül 2020, 00:23 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Vali Ozan Balcı: Kitapla Buluşmaya Devam

Vali Ozan Balcı: Kitapla Buluşmaya Devam

Kitap Tokat Komisyonu Değerlendirme toplantısı Valilik toplantı salonunda Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında yapıldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Toplantıya Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali ile Kitap Tokat Koordinatörleri katıldı.
 
Toplantıda 2020-2021 eğitim öğretim döneminde yapılacak olan çalışmalar ayrıntılı olarak ele alındı.
 
“Eğitime, bilgiye, bilime dost bir şehir olarak çocuklarımızı geleceğimizin teminatı olarak görüyoruz. Çocuklar bizim canımız, ciğerimiz. Onları asla göz ardı etmiyoruz, edemeyiz diyerek sözlerine başlayan Vali Dr. Ozan Balcı şunları kaydetti ; Kitap Tokat projesi kapsamında geçen dönem olduğu gibi önümüzdeki dönemde de öğrencilerimizi kitapla buluşturmaya devam edeceğiz. Nitelikli okur yetiştirmek ve velilerimize  okuma kültürüne dahil edilmesi için çalışmalar yürütüyoruz. Bu süreçte hem ailelerimiz, hem de öğrencilerimiz kitap okumaya teşvik edilecek ve ödüllendirilecektir.
 
 
Kitap Tokat ile Tokat Kütüphanelere, Kütüphaneler Türkiye'nin En Zengin ve En Çok Kitabına Kavuştu"
 
Eğitim Tokat kapsamında bir dizi projenin hayata geçirildiğini ve bu projeler doğrultusunda birçok çalışma yapıldığını dile getiren  Vali Dr. Ozan Balcı, öğrencilerimizin kitap okumasını çok önemsiyoruz. Hayata geçirdiğimizi projeler ile ilimizi Türkiye’nin en zengin ve en çok kitapların olduğu il haline getirdik. Bu yıl içerisinde 50 den fazla Z kütüphanesi yaptık, yapmaya da  devam edeceğiz. dedi.
 
Vali Dr. Ozan Balcı, Türkiye’nin ilerlemesine, gelişmesine destek vermemiz, omuz vermemiz lazım. Bu da çocukları ve gençleri desteklemekle olur, onları yüreklendirmekle olur, bilime, kültüre, sanata dost olmakla olur. Nitelikli bilgi ve kültür elde etmenin en önemli yolu kitap okumaktır. Geleceğin Türkiye'sinde yer almak için nitelikli bilgi ve kültür sahibi olmak gerekir." dedi.
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]