• 0

07 Eylül 2020, 15:12 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Eğitim Tokat TV Youtube Kanalı Yeni Dönem Dersleri Başladı

Eğitim Tokat TV Youtube Kanalı Yeni Dönem Dersleri Başladı

Vali Dr. Ozan Balcı, Eğitim Tokat TV Youtube kanalı yeni dönem açılış programında ilk derse katıldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde kurulu Eğitim Tokat TV Stüdyolarındaki ilk derste öğrenci ve velilere seslenen Vali Dr. Ozan Balcı, Eğitim Tokat TV ile anaokulundan lise son sınıfa kadar tüm öğrencilerin müfredatının desteklenerek; Etüt Tokat ile LGS ve YKS öğrencilerinin sınava hazırlanacağını söyledi.
 
Vali Dr. Ozan Balcı, ”Öğrencilerimiz geleceğe hazırlanırken, o yolda ilerlerken hangi şartlarda olurlarsa olsunlar her zaman onların yanındayız. Dijital teknolojiden yararlanarak öğrencilerimize destek veriyoruz. Onlar da bu altın fırsatı çok iyi değerlendirsinler.” dedi.
 
Yüz yüze eğitimin başlaması halinde de Eğitim Tokat TV’nin yayınlarına devam edeceğini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, buradaki asıl değerin öğrencileri önemsemek ve onları desteklemek olduğunu kaydetti.
 
 
Geçtiğimiz yıl başlayan Etüt Tokat Projesi’nden 25 bin öğrencinin faydalandığını belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Zor şartlarda da olsa fedakar öğretmenlerimiz devletimizin ve milletimizin imkanlarını kullanarak öğrencilerimize ulaşmaya çalışıyorlar. Bu önemli bir fırsat. Öğrencilerimiz ve velilerimiz bu altın fırsatı kaçırmasınlar.
 
Amacımız dijital teknolojiden yararlanarak öğrencilerimize destek vermek. Zor şartlarda da olsa öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin ve velilerimizin yanında olduğumuzu ifade ediyoruz. “ diye konuştu.
 
Vali Dr. Ozan Balcı, ayrıca kanala abone olup, dersleri takip eden öğrencilere yaprak test desteği sağlanacağını, öğrencilere testlerinin PTT aracılığıyla ulaştırılacağını söyledi.
 Programa İl Milli Eğitim Müdürü ile proje ekibi katıldı.
 
Eğitim Tokat TV’ye Tüm Dünyadan Ulaşılabilecek

Dünyanın her yerinden ulaşılabilecek olan Eğitim Tokat TV’de tahta üzerinden anlatım, öğretmenin sesinin duyulduğu model, materyallerle yansıtılan anlatım ve LED tahta olmak üzere 4 disiplinle eğitim verilecek. 50 öğretmenle hafta sonu da dahil olmak üzere en az 100 saat ders yüklenecek. Eğitimde anaokulundan lise son sınıf öğrencilerinin müfredatları desteklenirken, ayrıca LGS ‘ye hazırlanan 8. sınıf öğrencileri ile YKS’ye hazırlanan 12. sınıf öğrencilerine etütler verilecek.

Eğitim Tokat TV’de  kültürel ve sanatsal dersler de verilecek.
 
 
Aşağıdaki linke tıklayarak abone olup izleyebilirsiniz
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.070 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]