• 0

04 Eylül 2020, 14:37 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Kadın Kooperatifleri İçin Yeni Proje Destekleri

Kadın Kooperatifleri İçin Yeni Proje Destekleri

Valilik koordinesinde Kadının Gücü Tokat'ın Gücü sloganı ile Tokat merkez ve ilçelerde kurulan kadın kooperatifleri projesi kapsamında yürütülen çalışmalar Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığındaki toplantıda ele alındı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Valilik makamında gerçekleştirilen toplantıda “Kadının Gücü, Tokat’ın Gücü” Projesi kapsamında kadınlarımızın  mütevazı bir şekilde ürettikleri gıda ürünlerinden etkileyici bir başarı hikâyesine çevirebilmek amacıyla kadınların gıda ürünlerini üretim sürelerini yılın tamamına yaymak ve ürettikleri ürünün piyasada hak ettiği değeri almasını sağlayabilmek için Valiliğimiz koordinasyonunda 20 ana başlık ve 600 projeden oluşan “2023 Tokat Projeleri” kapsamında “Kadının Gücü, Tokat’ın Gücü Projesi” yürütüldüğünü dile getiren Vali Dr. Ozan Ozan Balcı, ilimizde kurulan 14 Kadın Girişimi ve Üretimi Kooperatifine yönelik Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı SOGEP Programına, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu IPARD II Programı 9. Teklif Çağrısına, Ticaret Bakanlığı KOOP-DES Programına sunulan proje başvuruları olumlu sonuçlanmaya devam ediyor. Projeler ile yaklaşık 7 Milyon TL tutarında bir yatırımın etap etap hayata geçirilmesi hedeflenmekteyiz. Bizler her zaman kadın girişimcilerimizi destekledik, bunan sonrada desteklemeye devam edeceğiz” dedi.
 
 
Vali Dr. Ozan Balcı sözlerini şöyle sürdürdü “İlimizde kadın girişimi ve üretimi kooperatifçiliğinin geliştirilmesi çalışmaları kapsamında yürütülen “Kadın’ın Gücü, Tokat’ın Gücü” Projesine ilk destek Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından sağlanmıştır. Bu kapsamda  Güdümlü proje yöntemiyle Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı Tokat Yatırım Destek Ofisi geliştirilip, başvuru hazırlık sürecinde aktif rol alınarak Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 2020 Yılı Sosyal Gelişmeyi Destek Programına (SOGEP) Tokat İl Özel İdaresi tarafından sunulan “Kadın’ın Gücü, Tokat’ın Gücü” projesi, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından desteklenmeye hak kazanmıştır. Toplam bütçe büyüklüğü 1.685.452,00 TL olan projeye Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 1.497.656,00 TL finansman desteği sağlanacaktır. Proje kapsamında kadın girişimi ve üretimi kooperatifi üyelerine yönelik kooperatif girişimciliği, iletişim, finansal yönetim ve muhasebe, pazarlama ve markalaşma, e-ticaret ve mikro ihracat,  güven gıda üretim teknikleri eğitimleri verilerek, kadın kooperatiflerine yönelik olarak  üretim atölyeleri kurmayı hedefliyoruz” dedi.
 
Şu anda 250 girişimci kadın ile başlayan projede hedefin 5 yılda 5 bin, 10 yılda 10 bin kadın girişimciye ulaşmak olduğunu belirterek, Kadınlarımızın üretici gücünden daha çok yararlanacağız. Kadının gücü Tokat’ın gücü ve enerjisi demek. Projede emeği geçen herkese tek tek teşekkür ediyorum.” dedi.
 
Gerçekleştirilen toplantıya Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra, OKA İl Koordinatörü Mehlika Dicle ile proje yuürütüleri katıldılar proje yürütücüleri katıldılar.
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]