• 0

02 Eylül 2020, 16:32 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Vali Dr. Ozan Balcı Tarım Tokat Projelerini Yerinde İnceledi

Vali Dr. Ozan Balcı Tarım Tokat Projelerini Yerinde İnceledi

Vali Dr. Ozan Balcı, Orta Karadeniz Geçit Kuşağı Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü karşısında bulunan Meyve Fidanı Üretim Sahasında incelemelerde bulunarak, çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 
Ceviz Fidanı Üretim Sahasında incelemelerde bulunan Vali Dr. Ozan Balcı, burada 150 bin cevizin tohumdan yetiştirilerek, Niksar cevizi olarak aşılandığını söyledi. Vali Dr. Ozan Balcı, “Ceviz fidanlarını Sonbaharda dikime gönderip toprakla buluşturacağız. ” dedi.
 
Tarım Tokat kapsamında Serenli, Hüseyingazi, Bakışlı Çaykıyı, Çamdalı, Çiçekli, Tahtalı, Güzelyayla, Köklüce köylerimize ceviz bahçeleri kurulacağını kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, önümüzdeki dönem için de 100 bin cevizin tohumdan yetiştirilmesinin hedeflendiğini söyledi.
 
Daha sonra Meyve Fidanı Üretim Sahasında incelemelerde bulunan Vali Dr. Ozan Balcı, "Tarım Tokat kapsamında 30 bin kiraz, 6 bin şeftali, 5 bin elma, 2 bin erik, 2 bin armut olmak üzere toplam 45 bin meyve fidanı üretimi yapıldı. Fidanlarımızı tarımın, üretimin, toprağın dostu olarak çiftçilerimize dağıtacağız. Sonbaharda toprakla buluşturacağız. Tarım Tokat kapsamında 50 bin adet daha meyve fidanı yetiştirilmesini hedefliyoruz. Başta Başçiftlik olmak üzere meyve bahçeleri kuracağız. Çiftçimize köylümüze fidanları dağıtacağız.” dedi.
 
 
Vali Dr. Ozan Balcı, Orta Karadeniz Geçit Kuşağı Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünde 30 bin mahlep anacına 20 bin kiraz, 10 bin vişne göz aşısı yapılan alanı gezerek, inceledi. İşçilerle aşılama yapan Vali Dr. Ozan Balcı, “Tarımın, üretimin çiftçinin dostuyuz ve yanındayız.” dedi.
 
OKTAM’da  ülkemizin değişik yerlerinde yetişen ve Tokat için adaptasyon çalışmaları yapılan 18 çeşit üzümün yetiştirildiği alanda gezerek, çalışmalarla ilgili bilgi alan Vali Dr. Ozan Balcı, aronya, mürver, kuşburnu yetiştirilen üretim alanında da incelemelerde bulundu. Tokat’ın bereketli ve verimli topraklarında her çeşit ürünün yetiştirildiğini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Tarımın, toprağın, üreticimizin, çiftçimizin dostuyuz ve her zaman yanındayız. Memleketi, milleti sevmek dağıyla, ovasıyla, kurduyla, kuşuyla, böceğiyle, şarkısıyla türküsüyle, insanıyla sevmek demek. Yaptığımız tüm projeler memleketimize ve milletimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.
 
Vali Dr. Ozan Balcı'ya inceleme gezisinde Tarım Tokat proje yürütücüsü kurum amirleri eşlik etti.
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]