• 0

17 Haziran 2020, 20:24 - Anasayfa // İLÇE Haberi yazdır

Erbaa Çiçek Üretim Merkezi Haline Geliyor

Erbaa Çiçek Üretim Merkezi Haline Geliyor

Vali Dr. Ozan Balcı, 'Erbaa'yı çiçek üretim merkezi haline getireceğiz' dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Vali Dr. Ozan Balcı Erbaa Yeni Mahallede bulunan kapalı ve açık kesme çiçekçilik alanlarında incelemelerde bulundu. 62 dönüm kapalı alan, 160 dönüm açık çiçek yetiştirme alanında incelemelerde bulunarak İlçe Kaymakamı Mustafa Temiz ve İlçe Tarım Müdürü Murat Gökbulut’tan bilgiler alan Vali Dr. Ozan Balcı “ 2020 yılında Erbaa ilçemizde TKDK projelerinden faydalanarak 100 dönüm kapalı alan çiçek yetiştirme tesisi kurmayı hedefliyoruz. Çiçek üretimi için Erbaa ilçemizin iklimi çok müsait. Çiçek üreticilerimiz çalışkan, vatanperver, bilgi birikimi olan insanlar. Devletimizin destekleri ile üretimin artması ve üreticimizin zenginleşmesi için çalışıyoruz. Erbaa’da mezat kurmayı hedefliyoruz. Modern teknolojiyi de kullanarak, Erbaa’da Türkiye’nin en önemli çiçek üretim merkezlerinden biri haline getirmeyi hedefliyoruz. Sizlerin büyümesi ve zenginleşmesi için hep birlikte çalışacağız.” dedi.
 
 
Çiçek Üreticileri Birliği Kurulacak
 
Vali Dr. Ozan Balcı, “Çiçek üretici birlikleri kurarak ve Devletimizin desteklerini kullanarak üreticilerimizi bir araya getireceğiz. Kurulacak olan Üretici Birliğinin çiçek üreticilerimize ciddi katkısı olacaktır. Erbaa ilçemizin Türkiye’nin sayılı çiçek üretim merkezlerinden biri olmasını hedefliyoruz, ayrıca çiçek üreticilerimizin sayılarını artıracağız. Çiçek üretimini artırmak için altyapı, sera, mezat, soğuk hava deposu kurmayı hedefliyoruz. Tokat Tarım Memleketi, Üreticimizin, tarımın, çiftçinin her zaman yanında olduk, bundan sonrada yanında olmaya devam edeceğiz.” diyerek sözlerini noktaladı.
 
Vali Dr. Ozan Balcı’ya incelemelerinde Kaymakam Mustafa Temiz, İlçe Tarım Müdürü Murat Gökbulut ile çiçek üreticileri katıldılar.
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer İLÇE Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]