• 0

11 Haziran 2020, 02:19 - Anasayfa // SPOR Haberi yazdır

Spor Tokat Kaldığı Yerden Devam Ediyor

Spor Tokat Kaldığı Yerden Devam Ediyor

Vali Dr. Ozan Balcı Gençlik Merkezinde ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü tesislerinde incelemelerde bulunarak spor yapan gençlerin çalışmalarını izledi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Koronavirüs tedbirleri kapsamında çalışma yapmalarına izin verilen atletizm, karate, judo, okçuluk, tenis ve badmindton dallarında antrenman yapan sporcuların çalışmalarını bir süre izleyen Vali Dr. Ozan Balcı antrenörlerden çalışmalar hakkında bilgiler alarak, sporcularımıza çalışmalarında diledi.
 
Bildiğiniz üzere Spor Tokat projesi çok önemli bir proje. Spor Tokat projesi ile bütün spor tesislerimiz bir havuz yapmıştır. Bütün spor adamlarımızı, beden eğitimi öğretmenlerimizi, antrenörlerimizi bir havuz dahilinde organize etmiştik diyerek sözlerine başlayan Vali Dr. Ozan Balcı “Valiliğimizin koordinasyonu, yüreklendirmesi ve cesaretlendirmesi ile ilçelerde Kaymakamlarımızın başkanlığında Gençlik Spor İl Müdürlüğümüz ve İlçe Müdürlerimizin, Milli Eğitim İl Müdürlüğümüzün ve İlçe Müdürlerimizin yürüttüğü bütün kamu kuruluşları ve belediyelerin desteği ile dev bir proje başlatmıştık. Amacımız spor altyapısına ve spor kültürüne katkı sağlamak, en azından her çocuğumuzun bir spor dalı ile uğraşması ya da bir spor dalına ilgi duymasını onu sevmesini sağlamaktı. Sporun bedensel ruhsal fiziksel gelişime büyük katkılarının olduğunu düşünerek anasınıfı çocuklarından üniversite öğrencilerine, engelli çocuklarımızı, kadınlarımızı ve ailelerine kadar geniş ve kapsayıcı bir proje idi Spor Tokat projesi.
 
 
Spor Tokat Kaldığı Yerden Devam Ediyor
 
Pandemiden dolayı bir süre ara vermiştik çalışmalarımıza, ama şimdi çalışmalara yavaş yavaş başlıyoruz. Spor Tokat Kaldığı Yerden Devam Ediyor.” diyerek sözlerine devam eden Vali Ozan Balcı “ “Bunun dışında 5 milyonluk spor malzemesi desteği aldık. Atletizmden jimnastiğe, yüzmeden, badmintona, voleyboldan basketbola kadar sporun değişik alanlarında çok güzel işler yaptı arkadaşlarımız. Spor altyapısı tabana yayıldı ve spor kültürü oluştu ilimizde. Çocuklarımız yarışmalarda netice elde etmeye başladılar. Bu başarı tüm Tokat’a ait. Ayrıca Spor Tokat bereketli bir proje oldu, sağ olsunlar Spor Bakanımızla protokol imzaladık, yaklaşık 50 milyonluk spor altyapısına katkı sağlayacak inşallah. Protokol kapsamında Tokat Merkezde 2 Yüzme Havuzu, 2 Kapalı Spor Salonu,1 Güreş Eğitim Merkezi, Yeşilyurt’ta 1 Spor Salonu, Artova’da 1 Yüzme Havuzu, Reşadiye’de Gençlik Merkezi, Turhal’da 1 Spor Salonu, 1 Yüzme Havuzu, İl geneli: 20 Sentetik Mini Futbol Sahası, 100 Basketbol Postası kazandırıyoruz. Tokatlı çocukların ve tokatlı sporseverlerin hizmetinde olacak.” dedi.
 
Vali Ozan Balcı sözlerini şöyle noktaladı “Çocuklarımızın akademik anlamdaki başarılarının yanı sıra bilimsel kültürel, sanatsal, sportif anlamda da desteklenmesi lazım. Spor Tokat bunun bir parçası. Bizler bugün Spor Tokat çalışmalarını ziyaret ettik. Arkadaşlar sağ olsunlar çok güzel çalışmalar yürütüyorlar. Emeği geçen herkesi tebrik ediyor, teşekkür ediyorum.” dedi.
 
 
Ziyaret ve incelemelerde Vali Dr. Ozan Balcı'ya Spor Tokat projesine vermiş olduğu destekten ötürü  Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar tarafından  plaket takdim edildi.
 
Gezi ve incelemelere Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra Gençlik Spor İl Müdürü Cemil Çağlar ve Spor Tokat proje ekibi eşlik etti.
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SPOR Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.109 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]