• 0

29 Mayıs 2020, 19:39 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

İl Hıfzıssıhha Kurulu Vali Ozan Balcı Başkanlığı'nda Toplandı

İl Hıfzıssıhha Kurulu Vali Ozan Balcı Başkanlığı'nda Toplandı

Koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı Tokat'ta yürütülen çalışmalar ile tedbirlerin görüşüldüğü İl Hıfzıssıhha Kurulu Toplantısı Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında gerçekleştirildi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Valilik Toplantı Salonunda video konferans yöntemiyle düzenlenen toplantıda uygulanan kararlar gözden geçirilerek, alınacak kararlar ve tedbirler değerlendirildi.
 
Salgınla mücadele kapsamında devletimizin aldığı tedbirler ve sağladığı imkânlarla vatandaşlarımızın yanında yer aldığını belirten Vali Dr. Ozan Balcı, vatandaşların salgından etkilenmemesi ve sıkıntılarının hafifletilmesi için gerekli desteklerin verildiğini ve verilmeye devam edeceğini hatırlattı.
 
Sokağa çıkma kısıtlaması getirilen ve kimsesi olmayan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşların her türlü ihtiyaçlarının Vefa Sosyal Destek Grupları tarafından karşılandığını belirten Vali Dr. Ozan Balcı, bugüne kadar Vefa Sosyal Destek Gruplarının taleplere verdikleri cevapla hiçbir vatandaşın yalnız bırakılmadığını söyledi.
 
 
Kademeli olarak normalleşme sürecine geçilmeye başlandığını, vatandaşlarımızın maske takmaya, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına rehavete kapılmadan riayet etmesinin önemine vurgu yapan Vali Dr. Ozan Balcı, “Bu hususları ihmal etmeyelim. Muhakkak maskeyle dolaşalım, sosyal mesafeye uyalım, su ve sabun bizim dostumuz, hijyen kurallarına dikkat edelim.Bunlar bizim vazgeçilmez kurallarımız.” dedi.
 
Vali Dr. Ozan Balcı, pandemi sürecinde alınan tedbirlerin Tokatlı vatandaşlarımız ile birlikte başarıyla uygulandığını kaydederek,“Bugüne kadar salgın kapsamında alınan tedbirleri büyük bir sabır ve anlayışla yerine getiren Tokatlı hemşerilerime teşekkür ediyorum. Süreç tamamen bitmiş değil, normalleşme sürecinde de ekiplerimizle sahada olacağız, esnaflarımızı, vatandaşlarımızı, çalışanları iş yerlerinde ziyaret edip bilgilendirme ve kontrollerde bulunacağız. Sabırla, birlik ve beraberlik içerisinde bu zor günlerin üstesinden gelmeyi başardık, rehavete kapılmak yok kurallara uymaya devam edeceğiz.” diye konuştu.
 
Toplantıya Vali Yardımcısı Yüksel Ünal, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ve kurul üyeleri katıldı.
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]