• 0

29 Mayıs 2020, 19:37 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Balcı '5 Yılda 5 Bin Dönüm Sera Alanını Tokat'a Kazandıracağız'

Balcı '5 Yılda 5 Bin Dönüm Sera Alanını Tokat'a Kazandıracağız'

Vali Dr. Ozan Balcı '5 Yılda 5 Bin Dönüm Sera alanını Tokat'a kazandıracağız' dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıda “5 Yılda 5 Bin Dönüm Sera Projesi” kapsamında bu sene 1000 dönüm alanda sera alanı kurulması ile ilgili çalışmalar ele alındı.
 
5 Yılda 5 Bin Dönüm Sera Projesi kapsamında bu sene kurmayı planladığımız  bin dönüm seracılık çalışmalarımıza başlayalı henüz 3 hafta olmasına rağmen Tokatlı çiftçilerimizin projeye ilgileri çok iyi diyerek sözlerine başlayan Vali Dr. Ozan Balcı “Şu ana kadar 100 müteşebbis toplamda 297 dönümlük alanda sera kurma talebinde bulundu. Seracılığı geliştirmek için yoğun bir çaba içerisindeyiz. Valiliğimiz koordinesinde, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü çalışmaları yürütüyor. Proje çalışmaları yoğun bir şekilde sürüyor. Gün gün iş takvimini belirledik. İşi yürüteceğimiz ekibimiz var. Çiftçilerimizi organize ediyoruz, müracaatları almaya başladık. Müracaatlar komisyonlarımız tarafından değerlendiriliyor. Sera kurma talebi uygun görülen çiftçilerimize eğitim desteği de vereceğiz” dedi.
 
 
Toprağa, tarıma, üretime dost olduğunu ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı sözlerine şöyle devam etti; “Toprağa, tarıma ve üretime dost olmak, tarımın ve üretimin artması için çalışmak demek. Çiftçinin üreticinin her zaman yanında olmak demektir. Bizler de tarımsal üretimde seracılığa çok önem veriyoruz. Tokat sera memleketi. Vereceğimiz destek ve sağlayacağımız kaynakla seracılığı geliştireceğiz. 5 yılda 5 bin dönüm sera kurma hedefini koyduk. Bu kapsamda bu sene bin dönüm alanda sera kuracağız. Amacımız Tokatlı çiftçimizin üreticimizin zenginleşmesine ve tarımsal üretime katkı sağlamak. Seracılık alanında ilimizde kapasite artırmak için yoğun bir çaba içerisindeyiz. Kuracağımız sistemle elimiz daima çiftçimizin üzerinde olacak. Onları asla yalnız bırakmayacağız. Projede emeği geçen herkese teşekkür ederim.” diyerek sözlerini noktaladı.
 
Toplantıya Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Şahin, Ziraat Bankası Tokat Şube Müdürü Mustafa Kırgız ile seracılığa destek verecek taraflar katıldı.
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]