• 0

19 Mayıs 2020, 00:19 - Anasayfa // ULUSAL Haberi yazdır

'Gençlerimiz Üstün Nitelikleriyle Tüm Dünyaya Örnek Olmalı'

'Gençlerimiz Üstün Nitelikleriyle Tüm Dünyaya Örnek Olmalı'

Barış ve Eşitlik Partisi (BEP) Genel Başkanı Hüseyin Alpay 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Barış ve Eşitlik Partisi (BEP) Genel Başkanı Hüseyin Alpay, bu yıl 101. yıl dönümünü kutladığımız "19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı" dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. Alpay mesajında, 15 Temmuz 2016’daki hain kalkışmayı Türk gençlerinin öncülüğünde sokaklara çıkan vatandaşlarımızın önlediğini hatırlatarak, 19 Mayıs ruhu ile darbecilere karşı başta gençler olmak üzere bütün milletimizin karşı durarak darbeler dönemini kapattıklarını bildirdi.

BEP Genel Başkanı Hüseyin Alpay mesajında, Mustafa Kemal Paşa’nın Cumhuriyeti gençlere emanet ettiğine vurgu yaparak, “Bugünün gençleri de edep, ahlak ve her türlü insani değerler ile donanımlı olarak tüm dünyaya örnek olmalıdır.” dedi.

19 Mayıs’ın Türk milletinin istiklali uğruna ortaya koyduğu mücadelenin ilk kıvılcımın ateşlendiği gün olduğunu belirten Alpay, “Vatan sevgisini bütün değerlerin üzerinde tutan ve bağımsızlığından hiçbir zaman ödün vermeyen Türk Milleti’nin, tüm ezilen dünya halklarına örnek teşkil eden Kurtuluş Savaşı’nda kahramanlıkları bugünün gençlerine örnek olmalıdır. Gençlik Ata’sını tanıdıkça kendine olan güvenini sağlamlaştıracak, geleceğe dair umutlarımızı diri tutacaktır” ifadelerine yer verdi.

15 Temmuz 2016’daki hain kalkışmayı Türk gençlerinin öncülüğünde sokaklara çıkan vatandaşlarımızın önlediğini hatırlatan BEP Genel Başkanı Hüseyin Alpay, gençlerin darbe girişimindeki cesur tavırlarıyla tarihe geçtiklerini bildirdi. Tür milletinin her türlü darbeyi önleyecek tarihsel bir deneyime sahip olduğuna işaret eden Alpay, “19 Mayıs ruhu ile darbecilere karşı koyan başta gençlerimiz olmak üzere bütün milletimiz, darbeler dönemini de kendi iradeleriyle kapatmıştır.” diye konuştu.

Barış ve Eşitlik Partisi Genel Başkanı Alpay mesajında şunları kaydetti:

“Bir ülkenin yarınlarından emin olması ancak; yetiştirdiği gençlerin kendi milli değerlerine sahip çıkan, eğitimli, sağlıklı ve yaşadığı dünyaya ve ülkesinin sorunlarına duyarlı olmalarıyla mümkündür. Gençlerimize toplumsal değerlerimizi ilke edinen eğitim politikalarıyla yön verecek, onları merhamet ve adalet duyguları ile demokratik kültürle yetiştirecek zemini mutlaka sağlamalıyız. Karşısındakinin fikrine saygı duyan, demokrasiyi özümsemiş, saygı ve sevgi duygularını benimsemiş bir gençlik yetiştirmeyi mutlaka hedeflemeliyiz.

Gazi Mustafa Kemal Paşa’nın koyduğu ‘ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin de ötesine çıkaracak’ hedefi, gençlerimize aşılamak ve onlara güvenmek, en temel vazifemiz olmalıdır. Bu vesile ile başta Gazi Mustafa Kemal Paşa ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’mızın bütün kahramanlarını, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi saygıyla anıyor, geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı içtenlikle kutluyorum."
Demokrat Arayış Gazetesi


Etiketler : BEP, Hüseyin Alpay, Ankara,

YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ULUSAL Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]