• 0

14 Mayıs 2020, 16:56 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Vali Dr. Ozan Balcı'nın Eczacılık Günü Mesajı

Vali Dr. Ozan Balcı'nın Eczacılık Günü Mesajı

Vali Dr. Ozan Balcı, '14 Mayıs Eczacılık Günü'nü yürekten kutluyor, tüm eczacılarımıza aileleri ile birlikte sağlık, huzur ve mutluluklar diliyorum.'

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Ülkemizde eczacılık eğitiminin yapıldığı ilk kuruluş olan Mekteb-i Tıbbiye-i Adliye-i Şahane’de ilk eczacılık dersinin verildiği 14 Mayıs 1839 Eczacılık Günü olarak kabul edilmiştir.
 
Tarihi ve köklü bir geçmişe sahip olan Eczacılık, insan sağlığı açısından çok önemli bir konuma sahiptir. Lokman Hekimden bugüne hayatımızı kolaylaştıran Eczacılar ise insanlığın hastalıklara karşı verdiği mücadelede, tedavi sürecinin en önemli aktörlerindendir.
 
Şifa kaynağı ilaçların üretiminden hastaya ulaştırılmasına kadar her safhada yüksek görev bilinci ve hassasiyeti ile mesleklerini icra eden Eczacılarımız, hastalarımızın ve hasta yakınlarımızın ilaç kullanımı konusunda da kolaylıkla ulaşabileceği en yakın sağlık danışmanları ve destekçileridir.
 
İnsan sağlığı ve dolayısıyla toplum sağlığı için çok önemli görevi yerine getiren bir mesleğin mensupları olan eczacılarımız, koronavirüs ile mücadele döneminde de sağlık çalışanlarımız gibi mesleğinin gereğini, gece gündüz demeden, hakkıyla yerine getirmişlerdir.
 
Bu duygu ve düşüncelerle Milletimiz nezdindeki değerini 181 yıldır koruyan, özveri ve fedakarlıkla mesleğini icra eden eczacılarımızın “14 Mayıs Eczacılık Günü”nü yürekten kutluyor, tüm eczacılarımıza aileleri ile birlikte sağlık, huzur ve mutluluklar diliyorum.
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.077 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]