• 0

11 Mayıs 2020, 13:40 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

'Engellilerimize Sahip Çıkmak Hepimizin Ortak Sorumluluğu'

'Engellilerimize Sahip Çıkmak Hepimizin Ortak Sorumluluğu'

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı Engelliler Haftası dolayısıyla yayımladığı mesajda engelli bireylere sahip çıkarak onların sorunlarının çözümüne katkıda bulunmanın herkesin ortak sorumluluğu olduğunu söyledi. Balcı mesajında şunları kaydetti:

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

"Ayrı gayrımız olmadan birlikte yaşadığımız engelli vatandaşlarımızın toplumsal hayata katılımlarının sağlanması ve hayat standartlarının yükseltilmesi, çağdaş toplum anlayışının bir parçasıdır. Engellilerimize sahip çıkmak, onların sorunlarının çözümüne katkıda bulunmak ve yaşamlarını kolaylaştırıcı önlemler almak hepimizin ortak sorumluluğudur. Engelli vatandaşlarımızın toplumsal hayatta varlık göstermeleri şüphesiz toplumumuzu daha da güçlendirecektir. Bir ülkenin huzuru, ancak onu oluşturan tüm bireylerin mutluluğuyla sağlanabilir.
 
Tokat Valiliği olarak engelli bireylerimizin kamu hizmetlerine erişimlerini, hayatlarını ve yaşamlarını kolaylaştırmak onların önündeki engelleri kaldırmak amacıyla eğitimden sağlığa, spordan sanata sunduğumuz tüm sosyal hizmetlerin kalitesini daha da artırmanın her zaman onların yanında olmanın gayreti içerisindeyiz. İlimizdeki tüm paydaşlarımızla işbirliği içerisinde engelli vatandaşlarımızın toplumsal hayata rahatça katılımını sağlayarak Tokat’ımızın engelli dostu bir kent olma konumunu daha da pekiştirmekteyiz.
 
Bununla birlikte engelli kardeşlerimiz de güçleri ve sahip oldukları değerlerle yapabileceklerinin en iyisini her koşulda yapabilmeli, yaşama sevincini kaybetmemeli ve hayata dört elle sarılmalıdırlar. 
Buna örnek olarak tüm zorluklarına rağmen spordan sanata, edebiyattan siyasete, eğitimden çalışma hayatına her alanda önemli başarılara imza atan engelli kardeşlerimizin verdikleri mücadele gerçekten takdire şayandır.
 
Bu duygu ve düşüncelerle Engelliler Haftası ile sınırlı olmamak kaydıyla tüm vatandaşlarımızı engelli vatandaşlarımıza yardımcı ve destek olmaya, onların sorunlarını kendi sorunları bilerek üzerlerine düşen görevleri yerine getirmeye davet ediyor, selam ve sevgilerimle engelli vatandaşlarımıza aileleriyle birlikte mutlu, huzurlu bir ömür geçirmelerini diliyorum."
Demokrat Arayış Gazetesi


Etiketler : Vali Balcı, Tokat, Açıklama,

YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]