• 0

09 Mayıs 2020, 14:08 - Anasayfa // ULUSAL Haberi yazdır

Memur ve İşçilere Bayram İkramiyesi Verilmeli

Memur ve İşçilere Bayram İkramiyesi Verilmeli

BEP Genel Başkanı Alpay, ekonomi politikalarının yetersiz olduğunu savunarak, ekonominin iyi yönetilmediğini söyledi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Barış ve Eşitlik Partisi Genel Başkanı Hüseyin Alpay Memur-Sen tarafından açıklanan “açlık-yoksulluk” araştırmasını değerlendirdi. Genel Başkan Alpay, ekonomi politikalarının yetersiz olduğunu savunarak, ekonominin iyi yönetilmediğini öne sürdü.

 

BEP Genel Başkanı Alpay değerlendirmelerinde Memur-Sen’in her ay düzenli olarak yaptığı “açlık-yoksulluk” araştırmasına göre, Türkiye’deki 4 kişilik bir ailenin açlık sınırının 2.492,5 TL, yoksulluk sınırının ise 6.986,5 TL olarak açıklandığını hatırlatarak, “Bu rakamlar ekonominin iyi yönetilmediğinin somut ispatıdır” dedi. Barış ve Eşitlik Partisi olarak Türkiye’nin dünya ölçeğinde yaşadığı salgın karşısında ekonomisinin daha da zora girdiğini bir kez daha ifade ettiklerini belirten Alpay, emekçilerin zor şartlardaki yaşamlarının acilen ekonomik desteklerle düzeltilmesini istedi.

 

Barış ve Eşitlik Partisi Genel Başkanı Hüseyin Alpay ulaşım, haberleşme, gıda ve temizlik maddelerindeki fiyat artışlarının tavan yaptığı bir dönemde Kovid-19 virüsünün de piyasaları ateşlediğini belirterek, döviz ve altın fiyatlarındaki artışın da durdurulamadığını anımsattı. Petrole ve dövize bağlı hammadde fiyatlarındaki artışın durdurulamadığına dikkat çeken BEP lideri Alpay, piyasayı rahatlatacak adımların atılamadığını iddia etti.

 

Acil olarak emekliler gibi memur ve işçilere de bayram ikramiyesi verilmesi gerektiğini kaydeden Hüseyin Alpay, asgari ücretin de 3.500 liraya çıkarılmasını önerdiklerini söyledi. Kamu bankaları tarafından verileceği söylenen destek kredilerinin herkese verilmediğini ifade eden BEP Genel Başkanı Hüseyin Alpay, “Vatandaşına faizle borç bile veremeyen bir ekonomi yönetimi Türkiye’yi daha fazla idare edemez” görüşünü savundu.
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ULUSAL Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]