• 0

09 Mayıs 2020, 14:09 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Vicdan Hareketi Derneği'nin Çağrısı Karşılık Buldu

Vicdan Hareketi Derneği'nin Çağrısı Karşılık Buldu

Vicdan Hareketi Derneği Genel Başkanı Mahmut Delen geçtiğimiz gün yaptıkları pandemi sürecinde işsiz kalan vatandaşlar için elektrik faturası ödeme noktasında bir dayanışmada bulunmayı teklif ettiklerini hatırlatarak, geçen süre zarfında 13 bin liralık fatura ödemesi yaptıklarını söyledi. Mahmut Delen yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

"Bundan 15 gün evvel, pandemi sürecinde işsiz kalan vatandaşlarımız için elektrik faturası ödeme noktasında bir dayanışmada bulunmayı halkımıza teklif etmiştik. Usûlümüz, ihtiyacı olan vatandaşların isim bilgisini gizleyerek, bir kuruş paraya dokunmadan fatura ödeyebilecek durumda olan gönüllülere aracı olmak şeklide idi. Şükürler olsun, bu süre zarfında toplam 13 bin 481 lira, 55 kuruş tutarında fatura ödemesine köprü olarak çalışmamızı noktaladık. Elbette ki muhtaçlık, böyle ufak kampanyalarla sonlandırılacak bir şey değil. Biz, mütevazı bir topluluk ile kardeşliği yaşatmak maksatlı bir çalışma yapmak istedik. Dileğimiz, insanların çevresindeki ihtiyaçlılara bigâne kalmayarak, her alanda dayanışma ruhunu ayakta tutması ve sivil toplum örgütlenmelerine dahi gerek duymamasıdır. Bizim kampanyamızdan sonra bu usûl ile çalışmalar yürüten büyük kurumların olduğunu gördük. İyiliğin yayılması sağlanabiliyorsa 'ne mutlu halisane niyetlerle iyilik yapanlara' diyoruz.


Ancak esas olarak bu dönem bizlere bir ibret de sunmuştur. Elektrik gibi bugünün artık bir zarureti sayılan imkânın, böyle hassas dönemlerde daha esnekçe halkımıza sunulması gerekmektedir. Devletimizin bu alanda daha egemen olması gerektiğini ve bu tip dönemlerde kontrolü ele alması mecburiyetinin olduğunu düşünmekteyiz.


Şu kısıtlı günler içinde kampanyamıza destek vererek bize eşsiz bir samimiyet duygusu hissettiren, riyadan uzakça iyilikler yapan, karşılıksızca birbirini seven ve millet olmanın ne olduğunu hissettiren güzel yüreklere bin selam olsun diyerek, her birine ayrı ayrı şükranlarımızı sunuyoruz."
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.093 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]