• 0

05 Mayıs 2020, 00:01 - Anasayfa // ULUSAL Haberi yazdır

Alpay: 'Emekçilerin Fedakarlık Yapacak Hali Kalmadı'

Alpay: 'Emekçilerin Fedakarlık Yapacak Hali Kalmadı'

Barış ve Eşitlik Partisi Genel Başkanı Hüseyin Alpay yazılı bir açıklama yayımlayarak gündeme dair görüşlerini paylaştı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Barış ve Eşitlik Partisi (BEP) Genel Başkanı Hüseyin Alpay,  Kovid-19 salgını nedeniyle acil olarak alınması gereken ekonomik tedbirlerin bir an evvel hayata geçirilmesi gerektiğini söyledi.


Barış ve Eşitlik Partisi Genel Başkanı Alpay yazılı bir açıklama yayımlayarak gündemi değerlendirdi. Ekonomik verilerin alarm verdiğini söyleyen Alpay, emekçilerin salgın nedeniyle işlerini kaybettiğini ifade ederek, acil olarak üretim ekonomisine dönülmesi gerektiğini bildirdi.


Türkiye'nin ekonomik anlamda ciddi sorunlarla karşı karşıya olduğunu öne süren Alpay, ihtiyacı olan her vatandaşa verileceği taahhüt edilen destek kredilerinin bile yerine getirilmediğini belirterek, “Yurttaşına faizle borç bile veremeyen iktidarın krizi doğru yönetemediğini düşünmekteyiz” dedi. BEP Genel Başkanı Hüseyin Alpay, Kovid-19 salgınının etkilediği ekonominin palyatif tedbirlerle düze çıkamayacağını sözlerine ekledi.


“Sorun hepimizin sorunu”


Barış ve Eşitlik Partisi olarak toplumun bütün kesimlerini kucaklayan bir anlayışla siyaset yaptıklarının altını çizen Genel Başkan Alpay, “Türkiye ekonomisinin salgın nedeniyle yaşadığı savrulmanın yakıcı sonuçlarını henüz tam anlamıyla yaşamadık. Bir süre sonra bu krizin faturası daha da ağırlaşacak, emekçilerin yaşam standardı tümüyle etkilenecek.” ifadelerini kullandı.


“Bu mesele hepimizin meselesidir” diyen BEP Genel Başkanı Hüseyin Alpay, emekçilerin fedakârlık yapacak takatlerinin kalmadığını vurgulayarak, asgari ücretli, esnaf, işçi, köylü, memur ve diğer meslek gruplarının sorunlarının ötelenmemesi gerektiğini kaydetti. Hükümet tarafından açıklanan destek paketinin yetersiz olduğunu belirten Alpay, gerekirse bütün kaynakların emekçilere aktarılması gerektiğini savundu.

 
Demokrat Arayış Gazetesi


Etiketler : BEP, Hüseyin Alpay, Açıklama,

YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ULUSAL Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]