• 0

18 Eylül 2017, 14:42 - Anasayfa // ULUSAL Haberi yazdır

Alpay Ankara'da Partilileri İle Buluştu

Alpay Ankara'da Partilileri İle Buluştu

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkan Adayı olan Tokat İl Başkanı gazeteci-yazar Hüseyin Alpay, Ankara'da partilileri ile bir araya gelerek istişare toplantısı gerçekleştirdi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Ankara'daki istişare toplantısı öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Alpay, "Bizim tek amacımız, DSP'nin yeniden itibarı ve iktidar olmasıdır." dedi. Bülent Ecevit'in emaneti DSP'yi yeniden tarihe imza atacak icraatları için ayağa kaldırmak istediklerini belirten Hüseyin Alpay, "Partimizden 2002'den bu yana ihraç edilen ya da kendiliğinden giden tüm partililerimize kapıları sonuna kadar açacağız. Herkes yeniden DSP'nin kapısından girecek ve partisine katkı sunmaya başlayacak. En fazla bir yıl içerisinde ete kemiğe bürünen örgütlerimizle genişletilmiş büyük kurultaya gidecek ve yeniden toplumda söz sahibi olan bir partiyi yurttaşlarımızın karşısına alternatif olarak sunacağız." diye konuştu.


"İTİBAR, İSTİKRAR, İKTİDAR"


"Bizim tek amacımız, DSP'nin yeniden itibarıdır" diyen Alpay, partilerinin Türk siyasi hayatında 3 kez iktidar olduğuna işaret ederek, Bülent Ecevit dışında hiçbir genel başkanın solu birinci parti ve iktidar yapamadığına vurgu yaptı.


DSP iktidarlarının KPSS sınavı başta olmak üzere, işsizlik sigortasını ve toplum yararına birçok devrim niteliğindeki icraatlara imza attığını belirten DSP Genel Başkan Adayı Hüseyin Alpay, partilerini istikrarlı bir yönetim anlayışıyla yeniden iktidara taşımanın mücadelesini verdiklerini bildirdi.


"GENEL BAŞKANLIK DEĞİL, İKTİDAR MÜCADELESİ"


Partilerinde genel başkanlık mücadelesi vermediklerini, iktidar amaçlı bir hareketin içerisinde olduklarını anlatan Alpay, Ecevit'ten sonra DSP'de genel başkanlık yapan liderlerin özverili bir şekilde partiyi bugünlere kadar taşıdıklarının altını çizerek, "Şu anki genel başkanımız Sayın Aksakal da kısıtlı imkanlar içerisinde DSP bayrağını taşıyan bir isimdir. Biz de yapılacak ilk kurultayda eğer seçilirsek, kendisinden aldığımız bayrağı daha ilerilere taşıyacağımıza söz veriyoruz" ifadelerini kullandı.


Alpay, "Bu amaçla yola çıkan bizlerin ülkemizin kutuplaştırıcı, ayrıştırıcı ve birbirlerine hasım gözüyle bakan toplumsal refleksini, yeniden Mustafa Kemal Atatürk'ün 'vatan' anlayışındaki birleştirici üslubuyla değiştirmeyi hedefliyoruz" sözleriyle konuşmasına son verdi.
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ULUSAL Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Faks: 0 356 201 00 20 (SADECE FAX İÇİN ARAYINIZ)
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]