• 0

30 Mart 2020, 15:16 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Koronavirüs Tedbirleri Ele Alındı

Koronavirüs Tedbirleri Ele Alındı

Vali Dr. Ozan Balcı, başkanlığında videokonferans yolu ile gerçekleştirilen toplantıda, Dünya'yı etkisi altına alan Koronavirüs (Covid-19) salgınının önlenmesi için Tokat'taki genel tedbirler ele alındı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Vali Dr. Ozan Balcı, toplantıda Cumhurbaşkanlığı başta olmak üzere bakanlıkların aldığı tedbirler kapsamında ilçelerde yürütülen çalışmalar ve ilçelerin genel durumu ile ilgili kaymakamlardan tek tek bilgiler aldı.
 
Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali Yardımcıları Dr. Mehmet Gödekmerdan ve Yüksel Ünal, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, İl Jandarma Komutanı Murat Kınay ve videokonferans yolu ile kaymakamlar katıldı.
 
 
Devletimiz Gereken Tedbirleri Aldı
 
Vali Dr. Ozan Balcı, “Paniğe ve korkuya kapılmaya gerek yok. Devletimiz gereken tedbirleri aldı. Vatandaşlarımız sosyal mesafeyi korusunlar, evde kalmaya devam etsinler, suya ve sabuna dokunsunlar. Sık sık ellerini su ve sabunla yıkasınlar. Evlerinden ayrılmaları gereken vatandaşlarımız da sosyal izolasyon ve sosyal mesafeyi en üst seviyede tutacak şekilde kendilerine dikkat etsinler.” şeklinde konuştu.
 
Vefa Sosyal Destek Grubu Vatandaşlarımızın Yanında
 
Vali Dr. Ozan Balcı, Koronavirüs tedbiri kapsamında sokağa çıkmaları kısıtlanan, 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızdan tek başına yaşayan, ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayanların mağdur olmaması için İçişleri Bakanlığımız tarafından başlatılan ve Tokat Valiliğimiz koordinesinde Vefa Sosyal Destek Grubu’nun yürüttüğü çalışmaları önemsediğini dile getirdi.
 
155 ve 156 numaralı telefonlara yapılan başvuruların hassasiyetle takip edildiğini ve vatandaşlarımızın taleplerinin karşılandığını belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Vatandaşlarımızın her zaman yanındayız ve destekçisiyiz. Vatandaşlarımız devletimizin aldığı kararlara ve uyguladığı tedbirlere hassasiyetle uysunlar.” dedi.
 
Sağlık Çalışanlarına Teşekkür Ediyoruz

Doktorundan ebesine ve hemşiresine, idarecisinden teknik ve destek elemanına bütün sağlık çalışanlarımız özverili bir şekilde Koronovirüse karşı mücadele veriyorlar. Emek, gayret ve çalışmalarından dolayı kendilerine, devletimiz adına, milletimiz adına, teşekkür ediyorum. Sağlık çalışanlarımızın devletimizin tüm imkanları ile yanındayız.” ifadelerini kullandı.
 
Vali Balcı, "Tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızla, vatandaşlarımızın her zaman destekçiyiz. 24 saat hizmetlerinde olan Sosyal Destek Grubumuzla, vatandaşlarımızın yanındayız. Milli birlik ve beraberlik, toplumsal dayanışma içerisinde, devlet millet elele, bunun üstesinden mutlaka geleceğiz.” diye konuştu.
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]