• 0

29 Mart 2020, 06:59 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

İl Pandemi Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

İl Pandemi Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

Cumhurbaşkanlığı tarafından açıklanan 7 maddelik ek ilave tedbirler doğrultusunda İçişleri Bakanlığının yayınladığı genelgelerin ardından Tokat Valisi Ozan Balcı başkanlığında İl İdare Kurulu ve İl Pandemi Kurulu toplantısı gerçekleştirildi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 
Ülke genelinde koronavirüs salgınının yayılmasının önlenmesi amacıyla Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile bugün sabah saat 09:00‘da önce İl İdare Kurulu akabinde İl Pandemi Kurulu toplandı.
 
İl İdare Kurulu Toplantısında Koronavirüs salgını kapsamında alınan tedbirlerin en etkili şekilde uygulanması, bugüne kadar alınan tedbirlere vatandaşlarımızın en üst seviyede riayet etmeleri ve vatandaşların zorunlu haller dışında evlerinden çıkmamalarının sağlanmasına yönelik konular görüşüldü
 
İl idare kurullarının hemen akabinde İl Pandemi Kurulu kurulu toplandı. Toplantıda sosyal izalasyon ile iller bazında sosyal mesafeyi en üst seviyeye taşıyacak ilave tedbir karara bağlandı. 
 
Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali Dr. Ozan Balcı, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Garnizon Komutanı P. Albay Ayhan Ocak, Vali Yardımcıları Mehmet Gödekmerdan, Vali Yardımcısı Yüksel Ünal, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, İl Jandarma Komutanı J. Albay Murat Kınay, İl Müftüsü Ömer Faruk Bilgili, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürü Mahmut Özdemir, İl Sağlık Müdürü Ahmet Sümbül, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, AFAD İl Müdürü Süleyman Yiğit, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Gültekin Çakmak, Tarım ve Orman İl Müdürü Orhan Şahin katıldı.
 
Vali Dr. Ozan Balcı, başta Cumhurbaşkanlığımız olmak üzere Bakanlıklarımız tarafından Koronavirüsün yayılmasının engellenmesi için alınan tedbirlere uyulmasını, sosyal hareketliliği ve insanlar arası teması azaltmanın gerekliliğini vurguladı. Sosyal izolasyonun sağlanmasının önemine değinerek insanların mümkün mertebe evde kalmaları gerektiğini kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımız için Vefa Sosyal Destek Grubunun 24 saat çalıştığını belirtti.
 
Vali Dr. Ozan Balcı, tarımsal üretimin azalmaması için gerekli tedbirlerin alındığını da ifade ederek, sürecin birlik ve beraberlik içerisinde toplumsal dayanışma ile atlatılacağını dile getirdi.
 
Vatandaşlarımızın Yanındayız
 
Vali Dr. Ozan Balcı, “Tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızla vatandaşlarımızın yanındayız. Her zaman onların destekçisiyiz. Vatandaşlarımız devletimizin aldığı kararlara ve uyguladığı tedbirlere hassasiyetle uysunlar. İçişleri Bakanlığımızın başlattığı, Valiliğimiz koordinesinde 24 saat esasına göre çalışan Sosyal Destek Grubu ekiplerimiz ile onların hizmetindeyiz. Vatandaşlarımız rahat olsunlar, güvende olsunlar. Devletimiz bütün imkânları ile vatandaşlarımızın yanındayız.  Milli birlik ve beraberlik, toplumsal dayanışma içerisinde devlet millet ele bunun üstesinden geleceğiz.” dedi.




Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]