• 0

24 Mart 2020, 14:15 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

'Bu Süreci Birlikte Aşacağız'

'Bu Süreci Birlikte Aşacağız'

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, koronavirüse karşı Tokat'ta alınan önlemler konusunda açıklama yaptı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Çin’in Wuhan kentinde başlayan ve tüm dünyaya yayılan ülkemizde de görülen koronavirüse karşı belediye olarak aldıkları önlemlerden bahsederek yaptıkları çalışmaları anlattı. Başkan Eroğlu, "Bu sıkıntılı günleri değerli vatandaşlarımızın destekleri ve sağ duyuları ile birlikte aşacağız" dedi.
 
Eroğlu açıklamalarında, "Virüsün ülkemizde görüldüğü ilk gün, Sayın Valimizin Başkanlığında yapmış olduğumuz, koronovirüse karşı izleyeceğimiz yol haritamızı belirlediğimiz toplantımızda, aldığımız kararları titizlikle uygulayarak, virüsün şehrimizde yayılmasını önleyici tüm önlemleri süratle aldık. İlk günden itibaren zaten var olan şehrimizdeki hijyen ve temizlik çalışmalarımızı en ücra köşelere kadar götürüyoruz. Bu kapsamda, ortak kullanım özelliğine sahip tüm alanlar, ayırt edilmeksizin dezenfekte ediliyor. Kaldırımlar periyodik aralıklarla yıkanıyor. Halk otobüsleri, otobüs durakları, çöp kutuları, çöp konteynerları ve vatandaşlarımızın, yoğun olarak kullandığı şehirler arası otobüs terminali, ibadethaneler, kamu kurumları, özel ticarethanelerimizi dezenfekte ettik, çalışmalar her gün devam ediyor. Ekiplerimiz; bulvarlarımız, caddelerimiz ve sokaklarımızda bir yandan yıkama çalışması yaparken bir yandan da ilaçlama çalışmalarına devam ediyor. Gerek sosyal medya aracılığı ve gerekse açık hava reklam alanları ile; kişisel olarak dikkat etmemiz gereken hususlarda halkımızı bilgilendirdik. Bizler için mesai mefhumu gözetmeksizin, emek harcayan sağlık çalışanlarına, belediye personelimize, emniyet güçlerimize ve diğer tüm çalışanlara kolaylıklar diliyorum." ifadelerini kullandı.
 
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]