• 0

23 Mart 2020, 14:15 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

'Koronavirüs Tehlikesine Karşı 24 Saat Vatandaşlarımızın Yanındayız'

'Koronavirüs Tehlikesine Karşı 24 Saat Vatandaşlarımızın Yanındayız'

Yeni Koronavirüs'e (COVID-19) karşı Tokat'ta alınması gereken tedbirlerin görüşüldüğü İl Hıfzıssıhha Kurulu Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda toplandı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Toplantıya Vali Dr. Ozan Balcı, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ve ilgililer katıldı.
 
"Devletimizin Aldığı Kararlara Vatandaşlarımızın Hassasiyetle Uymasını İstiyoruz"
 
Koronavirüs (Covid-19) salgınından vatandaşları korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla alınması gereken tedbirlerin görüşülerek karara bağlandığı toplantıda Koronavirüs tehlikesine karşı Devletin, başta Cumhurbaşkanlığı olmak üzere bakanlıkların aldığı bütün kararlara vatandaşların hassasiyetle ve harfiyen uymaları istenildi.
 
Vali Dr. Ozan Balcı, “Vatandaşlarımızın Devletimizin aldığı kararlara uymasını istiyoruz. Çünkü bu onlar için onların sağlığı için alınan kararlar. Vatandaşlarımızı çok seviyoruz. Özellikle de sosyal mesafeyi korumalarını,  65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın sokağa çıkmamalarını istiyoruz. Vatandaşlarımızın park, bahçe gibi umuma açık alanlarda belirlenen tedbirlere uymalarını, kural ve kaidelere dikkat etmelerini önemsiyoruz. Milli birlik ve beraberlik, toplumsal dayanışma içerisinde devlet millet ele bunun üstesinden geleceğiz.” dedi.
 
"Vefa Sosyal Destek İletişim Merkezleri Oluşturuldu 24 saat Vatandaşımızın hizmetinizdeyiz"
 
Vali Dr. Ozan Balcı, “Vefa Sosyal Destek Grubu ilde Valimiz İlçelerde Kaymakamlarımız başkanlığında oluşturuldu. Vefa Sosyal Destek İletişim Merkezi numaraları belirlendi. 24 saat esasına göre çalışıyor. Özellikle tek başına yaşayan ve ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın mağdur olmaması, temel ihtiyaçlarını karşılanması için gereken tedbirler alındı. Alışveriş yapmak isteyen, ihtiyaçlarını karşılanmasını isteyen vatandaşlarımız 155, 156, 153 (155 Emniyet, 156 Jandarma, 153 Belediye Beyaz Masa) numaralarından her zaman araya bilir, 0555 188 65 28 numaralı whatsapp hattından ihtiyaçlarını iletebilirler.” diye konuştu.
 
 
Vatandaşlarımızın Yanındayız
 
Vali Dr. Ozan Balcı, “Tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızla vatandaşlarımızın yanındayız. Her zaman onların destekçisiyiz. 24 saat esasına göre onların hizmetindeyiz. Rahat olsunlar, güvende olsunlar. Devletimiz bütün imkânları ile vatandaşlarımızın yanında.” ifadelerini kullandı.
 
Sağlık Çalışanlarına Teşekkür Ediyoruz
 
Vali Dr. Ozan Balcı, “Sağlık çalışanlarımız önemli, gece gündüz demeden büyük fedakarlıkla hizmet yapıyorlar. Emeği geçen başta doktorlarımız olmak üzere, ebelerimize, hemşirelerimize, idari-teknik personelimize teşekkür ediyoruz. Onlara desteğimiz tam. Vatandaşlarımızın da onların işini kolaylaştırmasını istiyoruz. Özellikle evde kalarak, duyarlı olarak ve kurallara uyarak.” diyerek sözlerini tamamladı.
Demokrat Arayış Gazetesi


Etiketler : Tokat, Vali, Açıklama,

YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]